Wpis z mikrobloga

#kikiswiat Skoro przyczepa spaliła instalacje to jak wytłumaczcie to, ze Jaś zjeździł zestawem vw+przyczepa cała europe a instalacja spaliła się dopiero kilka dni po,,naprawie,, u panów z bosha? Jestem bardzo ciekawy dalszych przygód z tym autkiem, niedługo wyjdzie na jaw czy przyczepa była walnięta czy panowie z bosha są takimi dobrymi mechanikami.
  • 6
  • Odpowiedz
@Jaitys: instalacja było widać, że gotowała się od dawna, zapewne co najmniej od kiedy ten serwis ją przerabiał pod lodówkę. Ciekawe czy to tam ktoś zamienił bezpiecznik... Tyle, że to nie mogło mieć związku z zapchanym DPF, który się już blokował przed Islandią. Jak go wyjęli to wystarczyło go zważyć by mieć diagnozę.
  • Odpowiedz
@Jaitys: Zapomniałeś o kolejności zdarzeń : zapach spalenizmy przed domem, zepsucie się Volkswagena (turbina, filtr dpf), przyczepa uszkadza dwie lawety, VW trafia do Boscha po raz pierwszy, zostaje naprawiony , spalenie elektryki, druga wizyta w Boschu , naprawa samochodu ... .
Wiec jak mieli panowie z Boscha to zepsuć, skoro samochod wtedy jeszcze nie był u nich?
Przyczepa, napewno jest popsuta , bo uszkodziła dwie lawety ( jeszcze, gdyby była jedna,
  • Odpowiedz
@Jaitys: wogóle, nie rozumiem, co rozumiesz przez słowa: jak wytłumaczycie , że Jaś przejechał pol Europy, a awaria pojawiła sie po wizycie w serwisie Boscha?
W tym roku w samochodzie uszkodziło mi się sprzęgło i mam rozumieć , przez twoje słowa , że to sprzęgło było popsute 10 lat , temu, jak kupiłem samochód, a nie , że się zużyło i teraz doszło do awarii?
  • Odpowiedz
@Jaitys: od ponad roku wszystkie duze wyprawy robił bez przyczepy - sam busem w Turcji, sam w Norwegii busem zimą, sam motorem w Norwegii itp. Z rodzinka był chyba raz przyczepą i krótko, bez swoich przeróbek webasto i przetwornic na kablu od przedłużacza.
  • Odpowiedz
@Jaitys: przecież jaś mówił że już wcześniej było czuć smród spalenizny, ale pomyślał że co tam, śmierdzi czy nie, jadymy na wycieczkę, da się jakiś odświeżacz powietrza żeby zamaskować smród spalenizny i będzie cacy
  • Odpowiedz