Wpis z mikrobloga

Ktoś może wytłumaczyć o co chodzi w tym, że wiele osób nazywa laptopy od lenovo (szczególnie ideapad i legion) - laptopami "śmieciowymi"? Jakiś czas temu jak byłem w serwisie to właśnie serwisant tłumaczył klientowi o co chodzi, ale słyszałem tylko urywki. Coś odnośnie tego, że chodzi o problemy z naprawami tych laptopów, bo lenovo używa kleju do montowania czegoś tam.
Ktoś potrafi rozwinąć ten temat? I jakie laptopy na dzień dzisiejszy nie są "śmieciowymi"?

#pcmasterrace
#komputery
#laptop
#notebook
#laptopy
  • 4
@101101101: Pierwsze słyszę. Mam teraz Legiona ale nie było żadnej potrzeby naprawy. Oczywiście masz różne półki cenowe i najniższe modele mogą być śmieciowe w kontekście stosunkowo słabych podzespołów. Klejona bateria to nic nadzwyczajnego i nowego na rynku.
@Retsew: Najniższa półka. Nie każdy chce wydać dużo kasy na kompa a jednocześnie nie bierze pod uwagę używek. W porównaniu do mocniejszych Ideapady mogą wypadać słabo jeśli chodzi o podzespoły jak obudowa, smukłość, ekran, baterię, itd. adekwatnie do ceny.
@101101101: lenovo temat rzeka, budżetowe laptopy, to na etapie projektowania błędy konstrukcyjne powodujące duże naprężenia w miejscach prowadnic, zawiasów matrycy, pękanie gniazd insertów, pękanie palmrestów, dolnej obudowy, co do kleju to chipy na płycie głównej w montażu bga dodatkowo są klejione do płyty co znacznie utrudnia wymianę