Wpis z mikrobloga

Witam, planuje zrobić upgrade starego kompa i mam kilka pytań. i5 2500k msi z77-g43 2x4gb 1333mhz ramu radek hd7850 1gb. Jaką najmocniejszą grafike tutaj był by sens włożyć tak żeby procka nie zatkało? Czy ewentualnie zmiana procka coś da jeżeli tak to na jakiego? Chciałbym dołożyć też ssd bo na talerzowym juz nawet przeglądarka zamula xd. Najważniejsze pytanie to czy to sie w ogóle opłaca robić?
#pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@areks90 moim zdaniem zmiana całości, nie warto inwestować w ten zestaw bo nie odczujesz prawie żadnej różnicy. Miałem podobny zestaw jeszcze w tym roku z tą samą kartą i wkońcu zmieniłem całość. Części teraz nie są drogie, za 2000 można kupić używany zestaw który pociągnie najnowsze gry (bez szału ale pograsz)
  • Odpowiedz
@areks90 wymień najpierw sam dysk na w miarę sensowny ssd i RAM na 16gb. Kartę… cóż, ostatnia która miałam w maszynie z tą i5 to 960, ewentualnie bym szła w pierwsze używane rtxy na twoim miejscu. Ale zacznij od dysku, serio.
  • Odpowiedz
i5 2500k msi z77-g43 2x4gb 1333mhz ramu radek hd7850 1gb.


@areks90: pewnie grasz na 1080p? To nawet zmiana na i7 3770K i jego podkręcenie wcale nie za wiele da. Wrzuć grafikę docelową (nie wiem jaki budżet, może RX 6600 8GB?), ale zbieraj też już na nową platformę - jak ma być nie za drogo to AMD AM4.

A najlepiej w ogóle już docelowo, przyszłościowy socket AM5, no ale to jednak
  • Odpowiedz
  • 1
@rosomak94: budżet hmm nie wiem pare stówek chciałem poprostu kupić jakieś u----i adekwatne to tej konfiguracji żeby karta nie była overkilem dla tego proca.
@Axoi tak jak mówisz dysk to podstawa i wiem że ssd to już bedzie udczuwalna zmiana
@majk3l nie chce kupować karty docelowej bo bede skadał całkiem nowy zestaw w wprzyszłym roku pewnie na AM5. Ten komp sobie bedzie działał u kogoś innego w przyszłości.
  • Odpowiedz