Wpis z mikrobloga

Kredyt 2% dla córki oligarchy w Kijowie, która już ma tam mieszkanie, ale wolała studiować w Warszawie.

I jeszcze dla Pablo z Hiszpanii, który co prawda ma mieszkanie na wschodnim wybrzeżu, ale postanowił zdalnie pracować z Polski.

#nieruchomosci
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer:

hordy emerytów urodzonych po wojnie przygniotą naszą gospodarkę i będzie po zawodach, koniec nadganiania zachodu. Nieliczne dzieciaki sobie wyjadą do zdrowych demograficznie krajów a tutaj sobie urządzimy umieralnię.

Przecież to właśnie od 1990 się dzieje

Miłego dnia również
  • Odpowiedz
Pablo z Hiszpanii, który co prawda ma mieszkanie na wschodnim wybrzeżu, ale postanowił zdalnie pracować z Polski


@pamareum: tak będzie, nie zmyślam, Hiszpanie będą kupować mieszkanie w Polsce, żeby móc sobie stąd zdalnie popracować XDDD
  • Odpowiedz
Przecież to właśnie od 1990 się dzieje


@pamareum: Od 1990 się załamała dzietność, mamy do tego czasu siłę rozpędu wynikającą z już urodzonych dzieci której dorastają i zasilą rynek pracy. Pierwsze załamanie liczby pracujących zaczęło się dokładnie 20 lat później, gdy dzieci nieurodzone po przemianach ustrojowych nie weszły na rynek pracy, od 2009 mamy ostry zjazd który przyspiesza.
PfefferWerfer - >Przecież to właśnie od 1990 się dzieje

@pamareum: Od 1990 się załam...

źródło: Screenshot_2023-09-25-12-34-49-793_com.brave.browser-edit

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer dzietnosc to w Europie się zaczęła może nie załamywać ale stopniowo i stale malec od rewolucji przemysłowej. Sprowadzanie dorosłych ludzi to tylko odlekanie problemów. Trzeba by obecny system emerytalny zaorac ale na to nie ma chętnych i tka to się kręci. Edit inaczej nie tyle jie ma chętnych co nie wiadomo jak to zrobić bo trzeba by jakieś pokolenie ograbic.tego co odlozyli
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: W Europie zachodniej można znaleźć kilka punktów w różnych krajach - we Francji to była Rewolucja Francuska w 1790-1800 gdy dzietność spadła i zaczęły ich przeganiać ludnościowe Niemcy i UK, w reszcie krajów spadek poniżej zastępowalności był około 1970 gdy wybuchł kryzys paliwowy i na zachodzie była niepewność przyszłości klasy średniej, w krajach komunistycznych zawaliła się w 1990 wraz z upadkiem komunizmu i dużą niepewnością ekonomiczną.

Żaden kraj z
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer ale ja nie mówię o spadku onizej zastepowalnosci pokoleń tylko o spadku dzietnosc jako takiej j on się zadziała w Europie zachodniej na długo przed kryzysem paliwowy. Zresztą migracja ratując nas sama powoduje problemy. Ja jestem jej przeciwna w takiej formie jak to wygląda u nas czy w Europie zach ale to tylko moje zdanie.
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: Dzietność spadająca z poziomu 5 do poziomu 2 - spoko, liczba ludności się mocno nie zmienia, jest stabilny wzrost. Dzietność spadająca z poziomu 2 do poziomu 1,3 to tragedia I spadek o 30% co pokolenie.

Imigracja egzotyczna etnicznie jest zła, ale taki import pracowników jak np. Polacy jadący do Niemiec czy Ukraińcy jadący do Polski to same plusy dla kraju przyjmującego, w drugim pokoleniu ci ludzie są już nieodroznialni
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer poza tym mam wyebane co będzie po mnie, chce dobrze żyć i mam do tego prawo nie muszę się martwić o czasy gdy mnie nie będzie. Niech się martwią ci co mają dzieci. Ale gówno przyszłość szykują dla swoich dzieci robiąc to co robią obecnie. Tyle
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: Nie rodząc dzieci gwarantujesz sobie samej społeczną zapaść na starość - 70% młodych kobiet nie chce mieć dzieci. Zgadnij kto będzie wam naprawiał cieknące krany w mieszkaniach, wnosił meble ze sklepu albo robił fizjoterapię za 40 lat, nikt - bo ci pracownicy nie powstaną. Masz prawo myśleć że cię to ominie, ale społeczeństwo jest sumą indywidualnych jednostek i ich wyborów.

@Chris_Karczynski UE nie pozwoli nam dawać socjalu wyłącznie
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer bo wbrew temu co ty Chcesz przedstawić jako dobra migracje Europa jednak cię nie słucha i robi po swojemu. do Europy sprowadza się masę ludzi odmiennych etniczne i kulturowo i życzę powodzenia dzieciom w tym świecie hehe
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: Jakoś sobie poradzą, bo ludzkość jako gatunek przetrwa niezależnie od tego co się stanie. Na pewno nie przetrwa za to społeczeństwo jakie znamy - głównie dlatego że zaprzestało rozmnażania się, reszta to tylko konsekwencje tego zdarzenia.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer ale ludzkość jako gatunek mnie jie interesuje czy przetrwa, a czy przetrwają białe narody Europy tylko minimalnie ale też coraz mniej. Oby jakoś przeżyć najlepiej jak się da najbliższe 30 lat i niech świat płonie - #!$%@? mam.
  • Odpowiedz
Ale zapytam MRiT o aktualne dane.


@WarwaraBasia MRiT właśnie odpisało, że nie prowadzą ewidencji takich danych i jedyne info jakie pochodzi z BGK jest z 01.08.23 więc żebym się kontaktował z nimi. Jeszcze chwilę poczekamy w takim razie - obstawiam że głupio by było wypuścić takie informacje szeregowemu obywatelowi tuż przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WarwaraBasia: A dzisiaj odpisało BGK że nie ma takich danych, bo nie ma obowiązku raportowania. Skąd zatem wiedzieli dokładnie ile takich osób było 01.08.2023? Nie wiem, ale domyślam się że dane z dupy na potrzeby kampanii wyborczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz