Wpis z mikrobloga

@Atreyu: Szukałbym domu czy też bliźniaka na Olszy pomiędzy ul. Lublańską, a cmentarzem rakowickim. Nie ma tam hołoty, jeśli chodzi o MPK to wszędzie jest max 10min z buta na jakiś autobus, generalnie blisko do centrum, dobry dostęp do szkół na każdym poziomie edukacji oraz przedszkoli, no i jednak posiada się swój ogródek na wydzielonym terenie. Plus na tym obszarze już nie ma miejsca aby zbytnio stawiać wysoką zabudowę, więc nic
  • Odpowiedz
@Atreyu: Kurdwanów. Mieszkam tu 10 lat odkąd przeprowadziłem się do Krakowa. Spokojnie, zielono, wszystkie potrzebne usługi blisko, dobrze skomunikowany z centrum (samochodem do miasta się nie pcham jeśli nie muszę). Parę minut do galerii Bonarka jeśli jest potrzeba jakichś większych zakupów. Blisko wylot na A4, a to mnie istotne bo często jeżdżę na osi wschód-zachód. Najmowałem kilka mieszkań, ostatecznie tu mieszkanie kupiłem i pewnie parę lat pomieszkam, ale raczej nie całe
  • Odpowiedz
@Atreyu: Żadna, deweloperka w Krakowie to patologia.

Jedyne co bym rozważał ewentualnie to ostatnie piętro z jedną ścianą sąsiadującą.
  • Odpowiedz
Jedyne co bym rozważał ewentualnie to ostatnie piętro z jedną ścianą sąsiadującą.


@zadrrr: Ja takie kupiłem w nowej deweloperce, nawet nie mam ściany sąsiadującej, tylko strop i sąsiada pod sobą. Powiem ci tak, nie jest to żadna gwarancja tego, że będzie cicho. Blok wysoki, z żelbetu, jak bombelek na dole zaczyna biegać, to słyszę to jakby mieszkali nade mną. Dźwięki uderzeniowe po konstrukcji żelbetowej się wspaniale niosą. Powietrznych w ogóle nie
  • Odpowiedz
@Atreyu: mieszkam na Buszka i lepszej lokalizacji w Krk nie ma. Może jako drugie mieszkanie Nadwiślańska albo coś innego obok Wisły.

Jakbym miał kupować to na pewno nowe budownictwo. Wielka płyta ma dużo więcej wad niż kurnik od dewelopera z przyzwoitym rozkładem.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Nowa Huta, duże mieszkania, windy, dobra komunikacja, blisko zalew nowohucki który uwielbiam i oczywiście kopiec Wandy.
Są szkoły, przedszkola. Uwielbiałam tam mieszkać
  • Odpowiedz