Wpis z mikrobloga

#gdansk #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
Czy mieszka ktoś przy ul.człuchowska w tych nowych blokach od #eurostyl (dynamika) / #inpro (koncept) ? Albo w najbliższej okolicy i chce się podzielić jak życie toczy się ? :)
Planuje zakupy mieszkania od dev-a i wydaje mi się, że to max na co mnie stać. Okolica wydaje się całkiem przyjemna.
Z konkurencji to pan #robyg oferuje "Wiśniowa aleja" albo #domesta "Leszczynowy Park" ale wydaje mi się, że są to gorsze lokalizacje pod wzgldem ogólnej jakości życia ...
  • 19
  • Odpowiedz
@nomundo: to zależy o której godzinie. Mieszkam kawałek dalej ale to wszędzie podobnie. Te osiedla około jeleniogórskiej są tragicznie skomunikowane. Tysiące mieszkańców, a generalnie tylko dwa wyjazdy. Sprawdź sobie mapy google o tej porze Ciebie interesującej w dzień powszedni. Jeśli to jest przed 6 to pewnie jeszcze ok. Potem już coraz gorzej.
  • Odpowiedz
@Kalesonietti: ja tez tu mieszkam, jadac do pracy 7-15 jedziesz zupelnie bez zadnego korka. Na 8 chcac jechac w strone Havla jest mega kongo na Warszawskiej, ale w strone Adamowicza jest ok. Odkad zrobili drugi wyjazd Piotrkowskiej w strone lawendowego jest okej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kalesonietti: kolega ( @bizancjo ) podniósł ciekawy temat, co w kwestii szadółek ? Często czuć ?
Obecnie mieszkam w okolicach Nieborowskiej (więc nie tak daleko) i czasem czuć, ale rzadko. Często jak czułem na nieborowskiej to i w okolicy "forum" też zalatywało ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@nomundo: Obecnie jak zawieje to praktycznie wszędzie czuć, razem z centrum, moreną, wrzeszczem czasem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam przejechać się od czasu do czasu wieczorami/wczesnym rankiem (jak wali to zwykle w takich godzinach) na człuchowską i samemu zobaczyć.

Czasem wali, ale nie tak intensywnie jak w innych częściach gdańska, nawet wyżej - na ulicy piotrkowskiej smród z jakiegoś powodu jest znacznie bardziej intensywny. Pewnie przez ukształtowanie
  • Odpowiedz
  • 1
@ciemny_grzyb: przejechałem się w miedzy czasie na wisniowa aleje ktora okazala sie jeszcze gorsza niz myslalem () Byłem też w innych inwestycjach m.in. leszczynowy park ktory wydaje sie OK ale troche (za) blisko szadółek. Teraz odpoczywam na wakacjach i pewnie za 2 tygodnie z chlodną głową wrócę do tematu. Wstępnie człuchowska wydaje sie byc dobrym kompromisem
  • Odpowiedz
  • 1
@sir_jarvis: Rozważałem przez chwilę, bo myślałem, że jest bliżej na tramwaj a wcale aż tak blisko nie jest. Z granic osiedla to jakieś 700-800m. Nie jest źle pod tym względem, ale rzuć sobie ludzika jak wygląda czereśniowa: dalej tak wygląda.

Jeżeli połączą osiedle z "wolne miasto" to chociaż będzie jako tako jeżeli chodzi o podstawowe usługi, zieleń i ogólne życie. Nie wiem tylko czy mają to w planach robić
nomundo - @sir_jarvis: Rozważałem przez chwilę, bo myślałem, że jest bliżej na tramwa...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-8 o 16.58.28

Pobierz
  • Odpowiedz
@nomundo Szczerze mowiac to narazie przeglądam Internet aby rozpoznać sie jak rynek faktycznie teraz wyglada bo dlugo sie nie interesowałem. Patrzylem tez te inwestycje chyba Eurostylu czy Allconu tam juz blizej Galerii Morena, ale to tez juz troche inne stawki.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanLodowegoOgrodu: nadpłaciłem te co kupiłem na początku covida i jestem goły i wesoły :) (okolice nieborowskiej). Chciałem ciut większe (praca zdalna) ale stwierdziłem, że finansowo mi się nie zepnie
  • Odpowiedz