Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie do mirków którzy mieli bądź mają kontakt z pracą na #uber #bolt #freenow #taxi (przewóz ludzi, nie dowóz jedzenia).
Chciałbym sobie dorobić jeżdżąc na uberze bądź innym przewoźniku w formie jeżdżenia popołudniami/wieczorami/weekendami. Nie mam statusu studenta, pracuję zawodowo na umowie o pracę i nie chcę jeździć swoim samochodem. W grę wchodziłoby raczej "jeżdżenie u kogoś".

Macie jakieś wskazówki w tej kwestii? Czego unikać, na co zwracać uwagę, co jest potrzebne (trzeba mieć licencję taksiarza?), ile można zarobić, jak zazwyczaj odbywa się układanie grafiku do takiej pracy? Czy jest istotna różnica w zarobkach jak jeździ się na swoim samochodzie a jak u kogoś (uwzględniają kwestie eksploatacji, paliwa itp.)? Za każdą wskazówkę będę mega wdzięczny! Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@TypowyPolskiFaszysta aaa bo mi chodziło o to że mam 2 mc wolne do rozpoczęcia pracy i chciałem pojeździć w tym systemie że ustalam sam minimum 3 dni tygodnia po 12h (w tym dwie przerwy) i oddaje im jakieś 52%. Zastanawiam się ile tak można dziennie zarobić bo traktuję to tylko jako chwilowe
@szarley: przede wszystkim trzeba mieć papiery na określone auto, nie ma tak, że bierzesz co akurat ma firma wolne pod ręką. Raczej nierealne żeby firma się bawiła w rozpisywanie grafików na konkretne auta z przypisanymi kierowcami, za dużo zachodu. Strzelam że jakieś 15-20pln/h na appkach, ja na taryfie na swoim robię koło 25pln/h.