Wpis z mikrobloga

  • 72
@buddookan w tym bloku mieszkał podobno jakiś dziad związany z wojskiem/ służbami który miał teczkę Bolka i podobno zaraz bo wybuchu do jego mieszkania przyszli jacyś panowie szukać tych materiałów
  • Odpowiedz
  • 1
@mkorsov: Tak. Jest to na końcu filmu. Prokuratura badała sprawę. Raczej mało prawdopodobne by była to akcja służb. Gdyby chcieli to do mieszkania dostaliby się w bezpieczniejszy sposób,
  • Odpowiedz
Tez mi smierdzi wszystko. Glowny winowajca akurat wychodzil i dostal cegla w tyl glowy. Niesamowity zbieg przypadku. Szkoda ze go nie wkrecili jeszcze w afere FOZZ;)
  • Odpowiedz
OMG NIE_WIEŻE.jpg

Polscy architekci i budowlańcy są o milion razy lepsi. #!$%@?ło w kosmos jedno piętro a budynek nie runął. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dobrze że nie doszło tam do pożaru. If you know what I'm saying ( )
  • Odpowiedz
@buddookan: dlatego powinno się zabronić instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych (już od jakiegoś czasu sie ich nie montuje, ale powinny być zdemontowane z bloków z wielkiej płyty). Niech każdy używa indukcji jak normalny, biały, zachodni człowiek. Gaz jest niebezpieczny, a jak w bloku mieszka 100 rodzin to ich życie jest w rękach jednej starej baby która wystarczy, że uśnie albo zasłabnie w trakcie smażenia schabowych.
  • Odpowiedz
@buddookan: Ja pamiętam tą tragedie. Moj kolega stracił oboje rodziców. Najwiękrzy wqurw zrobiła na mnie prezenterka PIEŃKOWSKA pytając reportera który był na miejscu. Czy są już jakieś ofiary? ........... do dzisiaj mnie trzęsie jak sobie przypomne
  • Odpowiedz
To była akcja służb specjalnych. Tylko mało precyzyjnie to zrobili i zamiast tylko ewakuować ludzi tak aby mieli czas na przeszukanie mieszkania byłego oficera, który miał mieć kwity tam na Bolka, to przypadkowo wysadzili budynek w powietrze. Temat mega gruby.
  • Odpowiedz
Wysokość wszystkich spowodowanych wybuchem szkód, wliczając w to utratę mieszkań, obliczono na 120 mln nowych złotych

Nieźle ktoś popłynął. W budynku było 77 mieszkań co daje 1,5 mln zł na mieszkanie z wyposażeniem w 1995 roku, prawie 30 lat temu.
  • Odpowiedz
a ja pamiętam, źe to w sumie pierwszy raz było w RP live TV bo pamiętam, źe transmitowali to jak wysadzają ten blok, a przypominam wtedy były tylko dwa kanały i chyba regionalne w godzinach 16-20 więc 2,5 kanałów tv.
  • Odpowiedz
To napewno dotyczyło sprawy "Bolka", na gruzowisko pierwsze zostały wpuszczone służby, później ta szybka decyzja o wyburzeniu. Moim skromnym zdaniem, miało dojść do wycieku gazu, święta, to wiele da się zatuszować, coś wymknęło się z pod kontroli i doszło do wybuchu.
  • Odpowiedz