Wpis z mikrobloga

kupiłem przedmiot na #olx z przesyłką olx (inpost) na fakturę. Zapłaciłem 500zł za przedmiot, 25 za usługę serwisową i 5 zł za przesyłkę. Z konta zeszło 530 zł. Sprzedawca dostał na konto 500zł i na tyle wystawił mi fakturę, w panelu OLX mam fakturę na 25 zł. Brakuje dokumentu na 5zł.
Piszę do OLX, oni najpierw przez 5 maili mnie weryfikują, potem odpisują, żebym pytał sprzedającego o fakturę, bo on zawarł umowę z przewoznikiem (przypominam przesyłki OLX). Sprzedawca nie może mi wystawić faktury na 505 zł bo dostał 500zł. Piszę do Inpostu, oni pobrali 5zł więc niech oni wystawią mi fakturę, dostaję odpowiedź żebym się skontaktował z platformą sprzedażową za pośrednictwem której była dokonana transakcja.
Czy ktoś robi mnie w balona? A może robią w balona #urzadskarbowy ?
Co robić? Kwota jest symboliczna ale poszło z konta firmy i każda złotówka musi być rozliczona..
  • 11
@wpisynienawisci: ja dostałem 5. września za dwie przesyłki w sierpniu. Może do spamu trafiło? Bo to był plik PDF. Bezpośrednio od bliskapaczka.pl.

Info z takiego e-maila:

Dokument możesz zobaczyć otwierając załącznik do tego maila. Informacje znajdziesz również w zakładce faktury ( https://bliskapaczka.pl/panel/faktury ) logując się do swojego konta w należącym do Alsendo Sp. z o.o. serwisie Bliskapaczka.pl. Jeśli jeszcze nie aktywowałeś swojego konta na Bliskapaczka.pl, to możesz to zrobić w każdej
@qmox: @kaktus_z_ostrymi_kolcami
"Dzień dobry,

informujemy, iż zlecenia złożone po 10-01-2022r. zostały wygenerowane przez OLX na bezpośredniej umowie z Inpostem, więc niestety nie możemy Państwu pomóc.
Informacje dotyczące wystawienia faktury mogą Państwo uzyskać jedynie w serwisie OLX.
Prosimy o kontakt w tej sprawie z serwisem OLX.

Z poważaniem,
Zespół Bliskapaczka.pl "