Wpis z mikrobloga

Nie wiem co myśleć o tej edukacji domowej. Z jednej strony oczywistym wydaje mi się być fakt, że rodzic ma prawo decydować o losach swojego dziecka. Z drugiej strony widzę poczynania naszych bohaterów (skoro udostępniają w internecie to mamy prawo komentować) i no kurde, coś tu jest nie tak. Wydaje mi się, że dziecko pozbawione codziennych szkolnych sytuacji, typu kłótnie z koleżanką z ławki, nie może wyrosnąć na w pełni sprawnego społecznie człowieka []
#kikiswiat
  • 11
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Bo nie mają pojęcia na czym polega Edukacja Domowa. Np. dzieci w ED mogą a nawet powinny brać udział w wycieczkach szkolnych. Jasia dzieci mają wycieczki ale głównie zwiedzają kempingowe kible.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: ostatni odcinek pokazuje ta edukację domowa ... stół w przyczepie laptop zero koncentracji jakieś krętki i myślenie dziecka jak wyjść na zewnątrz. Poza tym Jaś obok stoi z kamerą i nagrywa pierdy cały dzień. Dzieci muszą uczyć się obowiązku wstać, wyjść zająć się nauka kontakt z innymi wymiana zdań.. Jeśli coś takiego pokazują to można to komentować do woli . To oni się pokazali w necie i musi jas o
  • Odpowiedz
nie może wyrosnąć na w pełni sprawnego społecznie człowieka []


@Alex_mski: Mi jakoś chodzenie do szkoły nie pomogło na wyrośnięcie na w pełni sprawnego społecznie człowieka.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: bo ED powinna być używana w ostateczności i tu rolę nauczyciela powinni przejmować rodzice , powininni wyznaczyć stałe pory na naukę , pilnować, żeby dzieci w tym czasie się uczyły i dopóki dziecko nie jest w stanie samodzielnie się uczyć, siedzieć z nim nad książkami.
U Kamila problem leży w tym, że ma trójkę dzieci, a rodziców jest tylko dwóch i ciężko jest to ogarnąć i wystarczająco przypilnować wszystkie dzieci.
  • Odpowiedz
@Kompostownik1: częściowo, bo dochodzi ci historia , przyroda, masz rozdzielone matematyka i jezyk Polski. Mi bardziej chodzi, że 4 klasa, to drugi poziom edukacji i tu jednak już taka niereguralna edukacja , średnio zda rezultat
  • Odpowiedz
Mnie zastanawia, co będzie za rok/dwa(bo nie wiem w której klasie jeste teraz młodsza córka) , kiedy druga drugie dziecko , pójdzie do czwartej klasy (gdzie jest znacznie więcej nauki), czy nie będzie wtedy sytuacji, że Kamil zrezygnuje z ED , lub ograniczy wyjazdy z dziećmi w czasie szkolnym


@Kacpi03: Jest przecież jeszcze trzecia opcja - dzieci rezygnują z edukacji, a cała rodzina kontynuuje wyjazdy.
  • Odpowiedz