Wpis z mikrobloga

Sprzedałem przedmiot na olx. Wysyłka poprzez olx, teraz idzie przez Orlen paczkę. Wydrukowałem etykietę, poszedłem na wybraną stacje nadać paczkę. Pan z obsługi przyjął przesyłkę, wychodząc wspomniałem że może jakieś potwierdzenie jeszcze albo coś dla mnie a on powiedział że przyjdzie na email lub smsem. Paczkę nadalem wczoraj a do teraz żadnego potwierdzenia nie mam.... jak to działa w tym Orlenie, orientuję się ktoś??

#olx
  • 14
@silent_user niema takiego statusu, jest opis że mam wydrukować etykietę i nadać paczkę. Poprostu wzięli ja w Orlenie i tyle nic dalej chyba. Jutro rano tam pojadę zapytać co się odwala
@rocky_b: sprawdź w śledzeniu paczki. Powinien być kolejny status po wygenerowaniu etykiety. Ale by Cię znowu poddenerwować, to powinieneś dostać sms niebawem po nadaniu (a nie odbiorze przez kuriera, przynajmniej ja tak dostaję).
Pozostaje jeszcze opcja, że paczkę rzucili w kąt z innymi i od rana będą „nabijać”, ale to już tak nie powinno być.

U mnie dostaję SMS w godzinę czy dwie po oddaniu paczki w punkcie.
@rocky_b: ja mam znajomych w punkcie Orlen, to by nie orżnęli. Już się zdarzyło, że mieli akurat awarię internetu i mówili, że nie da rady nadać. To im zostawiłem. Wbili mi paczkę do sytemu wieczorem jak im net wrócił. A paczkę dawałem im rano.

Jednak kiedyś nadawałem w jakimś punkcie DPD i mi po prostu kazali zostawić paczkę i nara. Żadnego potwierdzenia, że zostawiłem kurierowi w jakimś sklepie. Nic się nie
@paypalowiec została odebrana tego samego dnia bo kurier dowiózł dzisiaj czyli dzień później, ale akurat wczoraj o 15 wyjątkowo chyba łaskawie odebrali telefon i 15minut później dostałem smsa z potwierdzeniem nadania. Czyli reasumując, to nie kurier skanuje tylko powinno być odrazu po zaniesieniu paczki. Na przyszłość już będę wiedział:)