Wpis z mikrobloga

Miraski mam pytanie mieszkanie już wybrane spełnia wymogi #bk2procent , doradca kredytowy zrobił mi klakulację ale z niej wynika, że raty przez pierwsze 10 lat się nie zmieniają, powiedziałem doradcy, że przecież są raty malejące to dostałem odpowiedź, że to prawda, ale tą różnicę wynikającą z rat malejącą zżera mi państwo a ja płacę takie same stałe raty, inny doradca mi powiedział, znajomi co brali bk2% powiedzieli, że to nie prawda bo rata będzie sukcesywnie się pomniejszać przez 10 lat i państwo nic nie zabiera, po prostu będę płacił mniejszą ratę.
Także powiedzcie mi jak to w końcu jest bo nie mam pojęcia.
#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 7
  • Odpowiedz
doradca kredytowy zrobił mi klakulację ale z niej wynika, że raty przez pierwsze 10 lat się nie zmieniają


@mikorys: To nieprawidłowa kalkulacja. Ze względu na raty malejące każda kolejna rata będzie mniejsza od poprzedniej. Mogą występować drobne różnice zależne od ilości dni w miesiącu. Właściwy harmonogram spłaty możesz wygenerować w kalkulatorze na mojej stronie (wersja zaawansowana do pobrania) https://kredytdwaprocent.pl/kalkulator-bezpieczny-kredyt-2/
  • Odpowiedz