Wpis z mikrobloga

Jadę pierwszy raz do Warszawy. Co polecacie zwiedzić? Takie "must have" do zobaczenia. Miejsca, knajpy (jestem fanem kebabów ale inne polecajki też proszę, jadę na 3 dni to słoików brać nie będę ( ͡ ͜ʖ ͡) ) i coś warte uwagi. Jaki najlepszy sposób komunikacji? Uber, wypożyczenie roweru czy metro? #warszawa #podrozujzwykopem #podroze
  • 21
  • Odpowiedz
@Falcinho: jeżeli jesteś "techniczny" to Muzeum Kolejnictwa.

A gdybyś chciał zobaczyć jeżdżący pociąg to kolej wąskotorowa w Piasecznie pod Warszawą.
W sobotę jedzie o 14, w niedzielę o 11.

Jutro kijowa pogoda ale jak lubisz plenerowe picie to pod Most Poniatowskiego z jakimś bro można skoczyć na plażę.

Teraz trochę rozkopane i remontowane jest więc chyba najlepsza opcja to autobus/metro/tramwaj.
Bilet 3dniowy zrobi robotę.

Rowerów unikaj i korzystaj jak musisz.
Więcej
  • Odpowiedz
@Piaseczyniak: ale glupoty gadasz. Jak blokada nie dziala to trzeba ruszyc kolem i zaczyna dzialac, albo uzyc troche sily przy zamykaniu. Korzystalem w to lato kilka razy w tygodniu (zanim kupilem rower) i moze z 5% mialem problem.
  • Odpowiedz
@princecas: blagam tylko nie efes, zwykły kebab jakich wielkie, już lepiej do sapko pójść albo do shamto ewentualnie do Kury warzyw

Centrum Interpretacji zabytku na Brzozowej bo pokazuje jak odbudowali Starówkę, muzeum warszawskiej pragii, muzeum gazownictwa jest nowoczesne (male) i fajne. Na zamku królewskim masz jeden z dwóch obrazów Rembranta w Polsce. W Lorecie Bar masz fajny widok na miasto.
  • Odpowiedz
@haabero: Shamto wyglada fajnie, troche jak Efes. Myslę, że na dniach spróbuję. Kure Warzyw lubię i regularnie zamawiam, a o Sapko słyszałem dobre opinie. Wszystkie na pewno będą dobre. Efes to mój ulubiony więc poleciłem. Nie zgodzę się co do tego, że jest jak inne kebaby. Jak go jem to wydaję się nie tłusty a wręcz dość lekki. Z kury warzyw np robi się taka mokra mięsno-sosowa papka. Niech sobie OP
  • Odpowiedz
@Falcinho: Veturillo. Upewniac sie, ze rower zapika po odstawieniu poprzez zablokowanie kola. Jak sie go parkuje poza strefa zwrotu to uwazac, zeby najpierw w apce kliknac parkowanie. Jesli sie zamknie blokade to wtedy naliczy jakby sie oddalo poza strefa darmowego zwrotu.
  • Odpowiedz