Wpis z mikrobloga

Wie ktoś, kiedy banki aktualizują swoją ofertę kredytów hipotecznych ? Odbywa się to co miesiąc ?
Aktualnie na tymczasowo stałej stopie (5 lat) oprocentowanie wynosi ok 6,7 natomiast wibor 3M ok 5,8. Chce refinansować kredyt i nie wiem czy już się za to zabierać czy poczekać do następnego miesiąca z nadzieją, że jeszcze trochę spadnie oprocentowanie w bankach. Wiem, że się nie zrówna z WIBOREM 3M, ale może jednak coś jeszcze spaść.

#kredythipoteczny#bank
  • 12
  • Odpowiedz
@xyox123: jestem w tej samej sytuacji co ty. Czekam na kolejne posiedzenie RPP (prawdopodobnie przed wyborami jeszcze obniża stopy) i wtedy lecę do banku refinansować na stała stopę
  • Odpowiedz
  • 0
@emes555: Ja właśnie chce to zrobić przed wyborami bo boję się, że po nich albo inflacja wzrośnie albo będzie stagnacja i wypłaszczenie. Jeżeli teraz na początku października banki obniżą oprocentowanie to wtedy refinansuje.
  • Odpowiedz
@xyox123: Każdy bank w innym czasie aktualizuje swoją ofertę i zależy to od polityki wewnętrznej danego banku oraz sytuacji rynkowej. Niektóre banki codziennie zmieniają ofertę czasowo stałego oprocentowania, inne raz w tygodniu, niektóre raz na miesiąc lub rzadziej.
  • Odpowiedz
@xyox123: też już powi zaczynam myśleć o refinansowaniu. Z tego co widzę, to cały czas Santander ma najmniejsze oprocentowanie, tylko ma dużo warunków. W październiku mam jeszcze ostatnie wakacje kredytowe , ale już śledzę oferty.
  • Odpowiedz
@Batmin: chyba nie, w listopadzie i grudniu znowu mogą podnieść po wyborach do góry a mnie rata 30% niższa niż mam w tej chwili zadowala. W 5 lat spłacę ten kredyt i hejo. Jakie oprocentowanie ma Santander?
  • Odpowiedz
@emes555: 6,62% ale musisz dokupić jakieś tam gadżety typu: ubezpieczenie, karta kredytowa, konto, ileś tam użyć karty kredytowej i wpływ na konto. U siebie w Millenium mam teraz 8,06% i też to rozważam. W październiku mam ostatnie wakacje kredytowe, czyli w sumie czas, aby to ogarnąć. Nie liczę, że załapię się na następne wakacje kredytowe. Mam ratę ok. 2100 i tak na szybko jak liczę w Santanderze to będzie ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Batmin: Masz dokładnie tą samą sytuację jak ja. Jeżeli twój operat ma więcej niż rok to przeniesienie do Santandera będzie cię kosztować ok. 1000 zł. Poczekaj do 2 października na aktualizacje cennika przez Millennium. Może będzie ci się bardziej wtedy opłacać podpisać aneks w Millennium, który kosztuje 200 zł. Jeżeli różnica w racie byłaby nawet korzystniejsza w innym banku to i tak będzie to jakies 20-30 zł mniej, które spłaci
  • Odpowiedz
  • 0
No niestety, w bankach nic sie zmieniło, choć chyba wszystkie wskaźniki są poniżej 6% w tym WIBOR 3m 5,8%. Liczyłem chociaż na minimalną obniżkę. Teraz nie wiem czy przechodzić w tym miesiącu na stałą, czy czekać do końca roku...
  • Odpowiedz