Wpis z mikrobloga

1. Bądź szczerze zainteresowany innymi.
2. Okaż wdzięczność, uznanie osobom, które na to szczerze zasługują.
3. Hojność - chęć pomocy innym! Bezinteresowna pomoc.
4. Ciesz się z tego co masz, z małych rzeczy. Wiedz, że jutro możesz nie mieć okazji.
5. Nie próbuj wygrywać bójek, kłótni, spróbuj rozwiązać problem.
6. Jeśli ktoś cię nie słucha, przestań mówić.
7. Zaufanie powinno polegać na zrozumieniu danej osoby wynikającym z wcześniejszego podleganiu wątpliwości i poznaniu jej.
8. Oczekuj od innych tylko tyle ile oczekujesz/dajesz od siebie.
9. Jesteśmy sumą osób z którymi spotykamy się najczęśniej.
10. Ludzie są empatyczni więc nasz humor udzieli się ludziom w twoim otoczeniu.
11. Zauważ kiedy masz negatywne myśli, zastanów się skąd one wynikają, znajdź kontrę i spróbuj je odrzucić.

Dobranoc ()
  • 4
@AnonimoweLwiatko: 6. Jeśli ktoś cię nie słucha, przestań mówić - mam to aż za często i to tam gdzie był nie chciał czyli w rodzinie ( ͡° ʖ̯ ͡°) gadam i mam wrażenie że nikt się z tym nie liczy może poza moja narzeczona. Ciągle ktoś mnie przekrzykuje i nie zwraca uwagi że coś mówiłem. Ehh dlatego zrobiłem się cichszy i nawet w tematach na których się
@gosciu82: Powinna to być wymowna cisza i mowa tutaj właśnie o tym, że Ty o czymś mówisz, a ktoś nie zwraca uwagi. Jak przerywa i próbuje Ci się wtrącić to może być albo bezczelne albo normalne, zależnie od sytuacji. Lepiej prowadzić konwersacje niż monolog więc jak ktoś dodaje coś od siebie to znak, że słucha i chce się podzielić z Tobą czymś na ten sam temat.
@AnonimoweLwiatko: to nie tak ze on/ona dodają. to czesto jest niestety zupelnie inny temat i zero zainteresowania tym co mowilem ;/ jak ktos cos dodaje to wtedy luz - czuc różnicę, i owszem wtedy z reguły rozumiem coś takiego bo sam tak robię jak muszę w tej chwili dodać bo zaraz zapomne.