Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem trener wiejskiego klubu z Niecieczy (niecale 700 mieszkańców) zostaje trenerem reprezentacji? Jakim cudem trener Jagiellonii, Wisły Kraków zostaje trenerem wiejskiego klubu z Niecieczy? I ostatnie: jakim cudem piłkarz urodzony w Barcelonie (Jonathan de Amo Pérez), pięknym mieście wielu możliwości trafia na wiochę do jakiejś Niecieczy w Polsce i tam #!$%@? gra? On tam w tej Niecieczy #!$%@? mieszka? To jest niepojęte dla mnie. To w moim rodzinnym 10k miasteczku same sebiksy grają w seniorach i są chyba w najniższej lidze a taka #!$%@? Nieciecz #!$%@? w 1 lidze? O co tu chodzi?
Pytam poważnie gdyż nie znam się na piłce.
#pilkanozna #reprezentacja #michalprobierz
  • 7
@m4xejd: nie, sam niebawem mam zamiar z dużego miasta wyprowadzić się do domu na #!$%@?. Absolutnie nie to miałem na myśli. Po prostu jestem w głębokim szoku że z Barcelony ktoś przyjechał grać do wiejskiego klubu i jak ten wiejski klub dotarł do 1 ligi. Tego po prostu nie ogarniam. Znam przypadki gdzie piłkarze z wiejskich klubów szli do większych i potem za granicę, ale w drugą stronę to nie słyszalem.
@Juzef_z_Ortografu: na ligi zachodnie pewnie był za słaby, a Polska to pewnie dla niego atrakcyjny kierunek bo tu lepiej się żyje niż w takiej Serbii czy Rumunii. A to że awansowali to zasługa bogatego sponsora i dobrze wydanych pieniędzy. Lokalizacja nie ma aż tak duzego znaczenia bo mogą mieszkać w miasteczkach oddalonych o kilkanaście km i dojeżdżać na treningi czy mecze.
Kariera chłopa pikuje w dół i dlatego się tu znalazł.