Wpis z mikrobloga

Mam działkę, która moim zdaniem ma przestawiony jeden słupek graniczny. Chciałbym się upewnić i ewentualnie przestawić go w odpowiednie miejsce zanim zrobię ogrodzenie od strony sąsiada.

Ile może kosztować wytyczenie/sprawdzenie takiego jednego słupka(lub najlepiej żeby mieć pewność całej jednej strony działki od strony sąsiada)?

Pozostałe strony mam ogrodzone i graniczą z działkami mojej rodziny więc nie ma sensu wchodzić w koszty i od nowa wytyczać wszystkich granic działki.

#geodezja
  • 12
  • Odpowiedz
Pozostałe strony mam ogrodzone i graniczą z działkami mojej rodziny więc nie ma sensu wchodzić w koszty i od nowa wytyczać wszystkich granic działki.


@WykopowyGeodeta: Ja się wcale bym nie zdziwił jeśli to prawda... Dramat.
  • Odpowiedz
  • 0
@ondraszek: mi tam nie chodzi o jakieś administracyjne postępowanie, które wymaga jakiejś oficjalnej papierologii, bo nie mam sporu z sąsiadem. Chce być tylko fair i żeby mi geodeta po prostu sprawdził gdzie ten słupek ma stać i namierzył dokładną lokację(patrząc na geoportal i mapki jakie mam to jest przesunięty o około 1m).
  • Odpowiedz
@polwac za przesunięcie kamienia "bez papierologii" to można dostać 2 lata. Dotyczy też geodetów. Ale oczywiście geodeta może po prostu sprawdzić czy znak jest w dobrym miejscu. Będzie trochę taniej niż cała procedura, ale geodeta ponosi koszty (w tym opłata za udostępnienie materiałów, bo on nie bierze tego z Geoportalu) i czas na analizę tego wszystkiego i pomiar. Nikt Ci nie poda cen, bo to zależy od regionu. Podzwoń, popytaj.
  • Odpowiedz
Ale oczywiście geodeta może po prostu sprawdzić czy znak jest w dobrym miejscu. Będzie trochę taniej niż cała procedura


@atomic77: co do zasady nie może gmerać przy granicach bez powiadomienia wszystkich stron
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku zależy co rozumiesz przez gmeranie. Nie spisywałem nigdy protokołu z czynności gmerania czy kopania łopatą ( ͡º ͜ʖ͡º) no ale pomierzyć istniejący znak graniczny i sprawdzić można jak najbardziej, a chyba o to tu chodzi.
  • Odpowiedz