Wpis z mikrobloga

Uważajcie na firme #plus a wiec i #polsat #cyfrowypolsat gdyż #oszukujo we współpracy z firmą nadciągająca na usługi premium w telefonach.

Mojej mamie naliczyło 3 dychy do rachunku telefonicznego w plusie. Wszystkie smsy premium miała zablokowane. Konsultant jej powiedział ze nie wie co to za usługa, wyłączył ja ale za nastepny miesiąc trzeba i tak będzie już zapłacić.

Gdy się o tym dowiedziałem zadzwoniłem na infolinie, konsultant dalej swoje ze nie wie co za usługa, mówię wiec ze skoro nie wie co za usługa to poproszę dane billingowe firmy do której usługa należy. Dane dostałem, guglam sobie: firma nazywa się:

TELEAUDIO DWA

Używają wap billingu do naciągania ludzi: w praktyce wystarczy ze klikniesz w odpowiednia reklamę używając internetu mobilnego, i włącza się usługa.

Przeglądam wiec krs aby sprawdzić do jakich szuj owa gowno firma należy. Oprócz rzeczy wiadomych jak jakieś spółki na Cyprze do wyprowadzania hajsu, taki oto kwiatek jak na focie.

Plus współpracuje z firma nadciągająca ludzi na usługi SMS poprzez smsy premium ORAZ wap billing, a następnie udaje greka ze nic nie wie.

Co ciekawe, jak nazwa wskazuje jest to TELEAUDIO DWA, a wiec istniało tez TELEAUDIO, którego współwłaścicielem był kto?

Solorz Żak

Wszystkie dane dostępne w krs gdyby ktoś myślał ze oszukuje.

W normalnym kraju #!$%@? poszły by siedzieć za takie coś.
Zoriuszka - Uważajcie na firme #plus a wiec i #polsat #cyfrowypolsat gdyż #oszukujo w...

źródło: IMG_2116

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Niestety, technologie Direct/WAP Billing działają u KAŻDEGO operatora i u KAŻDEGO jest ryzyko tego typu sytuacji.

Lektura (artykuły mają już parę lat, więc mogą być częściowo nieaktualne):
https://niebezpiecznik.pl/post/korzystasz-z-internetu-mobilnego-uwazaj-na-wap-billing-zwykle-klikniecie-w-link-na-stronie-www-moze-nabic-ci-wysoki-rachunek/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-zablokowac-niepotrzebne-uslugi-telekomunikacyjne-klopoty-i-pulapki/

Nawiasem mówiąc wciąż działające wsparcie dla technologii z takim potencjałem nadużyć, jak WAP/Direct Billing, jest jednym z powodów, dla których korzystam na co dzień z usług na kartę. Wtedy mam większą kontrolę nad wydatkami i nie muszę martwić się "po
  • Odpowiedz