Wpis z mikrobloga

Na wstępie, nie chce ujmować sukcesu siatkarzy.

Niezmiernie jednak bawi mnie obecna sytuacja, dlatego odpowiem, dlaczego moim zdaniem siatkówka (nigdy) nie będzie sportem narodowym i dlaczego nie ma pieniędzy w siatkówce.

Powiedzcie mi, jak to jest. Mamy jakies wydarzenie pilkarskie, nikt wtedy nawet nie pomyśli o siatkówce.
Z kolei, gdy jest wydarzenie siatkarskie, to zamiast skupić się na sukcesach kadry, to wszyscy mają uciechę, bo piłkarzom nie idzie. xD
Tutaj według zasady "mały pies szczeka na dużego, a duży ma to w duppie i nie odpowiada" powinno Wam juz coś zaświtać w głowach.

1. Pilka jest zdecydowanie bardziej popularna.
Popatrzcie ile jest lig piłkarskich: Ekstraklasa, 1, 2, 3, 4 i okręgówki A, B, C. Nie mówiąc już o Europie i pucharach w niej.
W siatkówce mamy: 1, 2, yyy, 3? No ja nie wiem, Wy pewnie tez nie wiecie. Ile osób wie cokolwiek o innych ligach lub je śledzi?

2. Zainteresowanie sportem.
W piłce nożnej wiekszość osób reprezentacje traktuje jako (niemily) dodatek do tego sportu, bo piłką interesuje się przez cały rok.
W siatkówce oprócz osób, które same grają lub kibicują klubom, to reprezentacja jest głównym punktem zaczepienia, a takich osób jest pewnie z połowa.
Oprócz tego co powie komentator ile newsów siatkarskich zna kibic siatkówki, a ile piłki nożnej?
Kibic piłki nożnej śledzi nonstop świat piłki, gdzie kibic siatkówki sprawdza "kiedy grają nasi", odpalają transmisję i na tym zaczyna i kończy się kibicowanie.
Przez pewien czas coś tam interesowałem się siatkówką (ligową, nie mylić z oglądaniem reprezentacji) i nawet wtedy nie powiedziałbym, że to siatkówka powinna być "sportem narodowym".

3. Wbrew pozorom, to kibice piłki nożnej są na dobre i na złe z reprezentacją. Ile osób kibicowałoby reprezentacji siatkówki, gdybyśmy nie mieli sukcesów, a dojście do półfinału dużej imprezy byłoby niesamowitym sukcesem? No pewnie garstka.

4. Pieniędzy nie ma, dlatego, że najwidoczniej mądrzy, skupieni na pieniądzach ludzie nie widzą tam pieniędzy. Dlaczego tam nie chcą lokować pieniędzy? No, jak dalej nie wiecie, to jak wyżej: mniej ludzi BEZ WZGLĘDU NA SUKCES KADRY lubi dany sport/reprezentacje.

Na koniec, aby nie było, że jestem jednostronny.
Wielu jest kibiców siatkówki, którzy są mocno wkręceni w sport, lecz porównując oba sporty pod kątem kibiców "fanatycznych", regularnych, niedzielnych oraz "sukcesu" różnica jest ogromna. Dodając do tego pieniądze jakie są w danych sportach ciężko mówić, że jeden sport ma być sportem narodowym, bo mamy sukcesy, a inny ma mu zrobić miejsce.

Jak chcecie dyskutować, to dyskutujcie, moje zdanie znacie.

#siatkowka #pilkanozna #mecz #reprezentacja #sport
  • 4
Wbrew pozorom, to kibice piłki nożnej są na dobre i na złe z reprezentacją.


@Kolarzino: XD

Tutaj według zasady "mały pies szczeka na dużego, a duży ma to w duppie i nie odpowiada" powinno Wam juz coś zaświtać w głowach.


Tak tak, bo to właśnie najczęściej kibice siatkówki czy żużla odpalają się z deprecjonowaniem jak jest sukces

W siatkówce mamy: 1, 2, yyy, 3? No ja nie wiem, Wy pewnie tez
dlaczego moim zdaniem siatkówka (nigdy) nie będzie sportem narodowym i dlaczego nie ma pieniędzy w siatkówce.


@Kolarzino: kiedys probowalem znalezc cos w stylu siatkarskiego transfermarktu zeby sie zorientowac jak to tam wyglada w tym sporcie, nie da sie znalezc zadnej bazy danych sensownej tego typu, chyba ze jest zakopana i robi ją jeden człowiek od 40 lat. sport dla ludzi ktorzy raz na 2 lata do piwka sobie odpalą mecz i
@Kolarzino: jedno pytanie - co daje piłce nożnej bycie sportem narodowym, czy ktoś to podkreśla, choćby komentatorzy? Ja w życiu nie słyszałem tej frazy podczas żadnego meczu. Czyli to jest tylko doraźne określenie które w oficjalnym języku nie istnieje.
@rbk17: Sport narodowy to sport na którym najbardziej zależy danemu narodowi i służy głównie ośmieszaniu tego narodu jak dostaje baty w tym sporcie albo usprawiedliwianiu swojej drużyny która przegrała z drużyną z innego kraju, w którym owa dyscyplina w której rywalizowali jest sportem narodowym w tym innym kraju.