Wpis z mikrobloga

Odnosząc się do incydentu z Ryśkiem Petru, może wypunktujmy jak to leciało:

1) Tusk ogłasza etatystyczny program, za który zapłaci młoda klasa średnia (i nie tylko), głównie młodzi mężczyźni;
2) Tusk traci wyborców z tej grupy - panika, poszukiwanie rozwiązań;
3) Wyciągnięcie z pod ziemi Ryszarda Petru "niezależnego" krytyka, który z racji, iż nawet nie kandyduje w wyborach, nie musi posługiwać się językiem populizmu, ale jednocześnie nie musi trzymać się w swojej krytyce ram programowych KO, bo przecież nie kandyduje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jednostronna broń idealna, na której Konfederacja może w najlepszym wypadku nic nie stracić, ale też na pewno nie zyskać, bo przecież Petru nie ma żadnego elektoratu który mógłby konfie oddać.
4) Opozycja by zbić argumenty które wyżej wymieniłem wpisuje Petru na któreś tam miejsce na listach Trzeciej Nogi. Petru dalej nic nie znaczy, a Trzecia Noga nawet nie komentuje jego "ultraliberalnych" propozycji jak zrównanie wieku emerytalnego, ale fama się niesie "Petru za zrównaniem wieku - wolnościowy kandydat, reee"
5) Spotkanie Memcen - Petru w radiu ZET, Memcen orientuje się, że to jest gra w której może tylko stracić, odmawia powtórek bo "na #!$%@? mu ten kaktus". Debata to by była z Tuskiem, gdzie to ten drugi musiałby się tłumaczyć ze swoich populizmów.
6) Petru i tak przychodzi na spotkanie, Mentzen najchętniej kazałby mu #!$%@?ć, tak też robi tylko używając cytatu ze znanego filmu - "Olaboga, Mentzen populista"

Przyznaję, Petru to jest mocna karta w wykonaniu tzw. opozycji. Jak się do niej nie obrócić, dupa z tyłu.

Kto się na to nabierze, jego strata, istotne jest to by nie stracić z oczu celu gry i tym celem nie jest zwycięstwo tego, czy innego programu, bo Polska nie jest Republiką w której to partie miewają (sensowne) programy. Od 2015 roku Polska jest demokracją kliencką, w której poszczególne grupy społeczne głosują na swoich "patronów", a ci odwdzięczają się po wyborach realizując postulaty tych wybranych grup społecznych kosztem wszystkich innych.

Gra toczy się więc o to, czy młodzi mężczyźni będą mieli swojego patrona w koalicji rządzącej, czy też będzie na ich karku bez żadnych zahamowań jechać obecna "partia emerycka", lub dla odmiany koalicja "boomersko - kobieca".

Kto wybierze mądrze, ten może zastopować większość ze złodziejskich postulatów PO-PISu, a kto się nabierze na akcję z Petru i zagłosuje na tych którzy w programie wprost mówią, że będą jechać na jego karku, temu gratuluję braku instynktu samozachowawczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Petru, jak jest taki niezależny, niech idzie następnym razem na zjazd KO i niech się pyta z czego sfinansują "100 konkretów" i kiedy zrównają wiek emerytalny, czemu nie, hmm?

I żeby nie było, w 2015 roku sam głosowałem na Petru i Nowoczesną, ale zabawa w kotka i myszkę się skończyła, drugi raz nie będę tak naiwny.

#petru #wybory #polityka #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow #4konserwy #konfederacja #debata
  • 20
  • Odpowiedz
@BarszczZUkraincow: po co odpowiadać na poważnie skoro Petru mówi rzeczy które są w zupełnej kolizji z programem listy z której będzie startował?poglądy Petru są w kolizji z programem każdej partii, oprócz Konfederacji. On po prostu chciałby być na miejscu Mentzena, zazdrości mu jego sukcesu.
No niestety jak się obejrzy całość nagrania, to już to tak różowo nie wygląda dla Petru. Przestraszony jak pierwszoroczniak; już na wstępie się ośmieszył "wiejską babą" i
  • Odpowiedz
Kto zaprosił Ryszarda na scenę?


@vulfpeck: Prawdę powiedziawszy, nie wiem. Nie śledziłem całego tego spędu. Jeśli Mentzen, to moim zdaniem zrobił błąd, wpadł w pułapkę, którą wcześniej ominął. To wszystko, niczego nie zmienia to w logice mojego pierwotnego postu.
  • Odpowiedz
po co odpowiadać na poważnie skoro Petru mówi rzeczy które są w zupełnej kolizji z programem listy z której będzie startował?


@peja3334: Bo przyszli tam ludzi który (chyba) chcieli usłyszeć o planie na Polskę w wykonaniu Konfederacji. Część z nich może nie wiedzieć jak się likwiduje ZUS, więc pewnie chętnie by się dowiedzieli. Poza tym, to się kamerowało.
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: w ogóle ta cała sytuacja z Petru jest mega zabawna, koleś opowiada bajki pod którymi nie podpisuje się partia z której startuje i mówi "patrzcie jaki ja jestem liberalny" XD. Kompromituje się w sprawie Orlenu czy poboru podatków przez MF na debacie RMF, ale neuropa i tak stwierdziła jego zwycięstwo no bo przecież MENTZEN NIE ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIE O UE!!!!. Aż sami zaczęli w to wierzyć, że serio wygrał xD
  • Odpowiedz
A wystarczyło w kilku krokach opisać plan działania dot. likwidacji ZUS. I przynęta założona przez wielokrotnie wymienionego Pana T by nie zadziałała.


@BarszczZUkraincow: Nie mógł go opisać, bo taki plan nie istnieje. A nawet gdyby istniał to i tak zawsze znalazł by się w nim jakiś "dyskusyjny" punkt, do którego Petru mógłby się przyczepić, bez żadnego ryzyka ze swojej strony, za to z pełnym ryzykiem po stornie Mentzena.

Jak przeczytasz mój
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma:

Gra toczy się więc o to, czy młodzi mężczyźni będą mieli swojego patrona w koalicji rządzącej


A tak się w sumie zapytam, co mi jest w stanie zaoferować Mentzen jako młodemu mężczyźnie?

Konfederację Gietrzwałdzką? Katolicki zamordyzm? Bosaka z urojeniami na temat cywilizowanej formy kapitalizmu, czyli niedzieli niehandlowej?
  • Odpowiedz
Jak przeczytasz mój pierwotny Post raz jeszcze, ale ze zrozumieniem, to może będziesz wiedziała o co chodzi :)


@TheSilentEnigma: Tylko ten post to jakieś rozważania nt. tego dlaczego i jak Tusk chce zniszczyć Konfę oraz tego, że tylko Konfa stoi po stronie mężczyzn (z czym się nie zgadzam - nikt po stronie mężczyzn nie stoi). Nie dyskutujesz w tym poście merytoryki Konfy. Chyba wiem czemu.

odpowiedzieli, że nie chcą konkretów bo
  • Odpowiedz
A tak się w sumie zapytam, co mi jest w stanie zaoferować Mentzen jako młodemu mężczyźnie?


@vulfpeck: Szczerze? Ja nie liczę na nic szczególnego. Serio, sytuacja jest zła i mam tego świadomość. Jeśli Konfederacja jako koalicjant mniejszościowy uniemożliwi, lub choćby opóźni realizację część (a najlepiej wszystkich) niezwykle kosztownych i bezużytecznych dla młodego mężczyzny propozycji socjalnych PO-PISu, to już samo to będzie sukcesem "na miarę okoliczności i realnych możliwości". Odwrócenia trendu nie
  • Odpowiedz
dobrze, ze Tusk, zandberg itp na swoich wiecach opowiadają skąd wezmą dodatkowe 200 miliardów na swoje obietnice


@peja3334: Nie opowiadają. To partie populistyczne (choć w różnym stopniu). Szkoda, że Nowa Jakość W Polskiej Polityce™ równa w dół i dostosowuje się tutaj do "okrągłostołowców". Chociaż nie, ona ich przebija. Likwidacja ZUS to inny rząd wielkości niż dorzucenie 3 stówek do 500+, czy urlopy dla przedsiębiorców które przedstawiła PO.
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: Petru przede wszystkim doradzał jak zaciągać kredyty we frankach w sytuacji gdy wszyscy wiedzieli że frank szwajcarski idzie na dno. Petru nie chce dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców co pokazuje, że reprezentuje liberalizm dla wybranych elit, banksterów i resortowców. Udaje mu się grać efektem nowości, świeżości, ale długo to nie potrwa zwłaszcza że nie wiadomo w ogóle czy wejdzie do sejmu z ostatniego miejsca w Warszawie xD
  • Odpowiedz
Tusk ogłasza etatystyczny program, za który zapłaci młoda klasa średnia (i nie tylko)


@TheSilentEnigma:
Memcen napisał "ustawę" (XD) podatkową, dzięki której wszyscy zarabiający między 6000 a 12000 zł netto zapłacą większy podatek dochodowy. No ale z czegoś trzeba sfinansować obietnice niższych podatków dla podstawy jego elektoratu, czyli buraków na minimalnej.
  • Odpowiedz