Wpis z mikrobloga

@Kalka301 No ja mam 12 pro max i obiecałem sobie że wymienię na nowy model dopiero jak spełni następujące wymogi:
- Ekran 120Hz
-USB C

Dlatego biorę 15 pro max. Najlepiej zastanów się nad jakimi featurami najbardziej ci zależy, zrob sobie taka minilistę jak ja i wtedy zdecyduj. Ja po prostu już wiem że nic więcej od tych telefonów nie wymagam i będzie to dla mnie jabłko na lata.
@jmuhha: #!$%@? to samo, dla samego usb-c wziąłbym 15, pomijając już ten nowy przycisk funkcyjny i tytanowa ramkę, dodatkowo nie roznia się drastycznie cenowo, bo przez kurs dolara ceny spadły, wiec nie ma duzej oszczędności biorąc starszy model.
@fifonsz: Co Wam zmienia to USB-c? Jak często z tego korzystacie? Od kiedy korzystam ze smartfonów czyli jakies 11-12 lat, telefon do kompa podłączam tylko na koniec przed zmiana na nowy i schowaniem do szafki żeby zrzucić zdjęcia. Podniecacie się jakby to był jakiś gamechanger
@m76859: dla mnie to jest gamechanger, bo mogę mieć jeden kabel do naładowania laptopa, powerbanka, myszki, padów do ps5, klawiatury i pakując się w plecak nie musze myśleć, zeby wziąć kolejny kabel, a jak nawet go zapomnę wziąć to jest bardzo duża szansa, ze ktoś z moich znajomych będzie miał i nie musze się zastanawiać czy ziomek ma androida czy Apple, jest jeden kabel.

Edit: zapomniałem jeszcze o dyskach ssd, również
@fifonsz: bardzo dużo elektroniki taszczysz.
Ja ze sobą co najwyżej biore lapka który ma swoją końcówkę bo ma ogromna ładowarkę o dużej mocy + ładowarkę do srajfona, nic więcej. Co więcej mam tych kabli chyba z 10 w domu wiec mam te kable i w domu i w plecaku i w aucie i przy powerbankach. W domu natomiast mam chyba tylko 2 USB-c, jeden od służbowego samsunga A12 i ładuje chyba
@m76859: ja miałem zawsze problem z lightningiem, niby wszyscy mają iphony, ale jak przychodziło co do czego, to ładowarkę mieli tylko ci co mają androida, czy jakieś ładowarki do iqosów, dyski ssd albo inna elektornika (branża filmowa). Tak samo w domu, usb-c kabli mi się wala masa od różnych sprzętów, a te lightningi mi się psuły po 2 miesiącach. A teraz, do mojego królestwa usb-c w końcu wstęp ma sprzęt, który
@m76859: Najprostszy scenariusz, jedziesz se na wycieczke i nagrywasz dużo filmów, to była droga wycieczka więc nagrywasz je iphonem w najwyższej możliwej jakości, po wycieczce masz 150gb filmow i zdjec to #!$%@? na komputer bo masz 256gb pamieci wiec wiekszosc zajales ta wycieczka 150gb to troche ponad 5 minut na lighting/usbc 2.0 albo jakieś 15 sekund na modelu pro z tego roku.
Nie mówmy że to nie ma znaczenia bo to
@RevangE: niedawno wróciłem z wycieczki i narobiłem tyle zdjęć ze je w 5 minut zrzuciłem z iPhone XS przez lightninga. Uwielbiam takie skrajnie przejaskrawione przypadki :p
@m76859: No zajebiście, tylko że twój XS nie wspiera np prores hdr 4k 60fps, portrait photo etc wiec nagrania/zdjecia tam ważą mniej. TO nie jest skrajnie przejaskrawiony przypadek tylko 1minuta filmu na nowym standardzie waży 500mb, jedno zdjęcie na maks settingasch w proraw waży pewnie z 70mb
@Kalka301: Jakbym miał teraz wybierać pomiędzy 14pro a 15pro to bym się nie pchał w stary model, zakładając że jesteś normalny i nie mzieniasz telefonu raz w roku to przecież kupienie czegoś co będzie dłużej wspierane, prezentuje lepsza wydajność i da się naładować usb-c na imprezie to dobry wybór skoro celujemy w iphony xD