Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #helpdesk #kiciochpyta #windows10 #komputery

Hej. Wie ktoś może co to jest za okno? Pojawiło mi się już na stałe w systemie i nie wiem jak je wyłączyć. jak scrolluje myszką to zmienia mi głośność, jak wciskam środkowy przycisk to pauzuje. Za cholerę nie wiem jak to wyłączyć. Nie jest to GeForce Expirience, odpala się przy włączeniu systemu. Nawet jak nie mam odpalonego nic na yt to nadal scroll zmienia mi głośność na kompie. Plz Help.
Grubas - #pcmasterrace #helpdesk #kiciochpyta #windows10 #komputery

Hej. Wie ktoś mo...

źródło: 331

Pobierz
  • 11
@gomjeden: To nie jest odpalone jako podcast tylko normalnie leci na YT ten film na drugim monitorze, a ja bez różnicy na którym monitorze coś robię to mi to okno wyskakuje i przeszkadza strasznie.
@Grubas: Z przeglądarki? Zarówno na przeglądarkach bazujących na Chromium jak i na Firefoxie jest to do wyłączenia w ustawieniach zaawansowanych.

Chromium: chrome://flags i ustawienie "Hardware Media Key Handling" na "Disabled"
Firefox: about:config i ustawienie "media.hardwaremediakeys.enabled" na "false"
@NielegalneKretowisko: @krzysiek-kornell @supra107

Okazało się to prostsze niż się spodziewałem. Ale dzięki za pomoc.

"If your mouse has a media mode button on it, you might've enabled it by mistake. If you have enabled it, your mouse wheel now controls the volume, meaning you can't scroll anymore. To set your mouse to normal mode, press and hold the mouse DPI button for 3 to 5 seconds."

Nie miałem pojęcia że mam
@Grubas: Cytując klasyka: "o #!$%@? ale złom" xD

No ale jakby co to tamten trik w ogóle wyłączy integrację przeglądarki z tymi kontrolkami. Co prawda wtedy nie będziesz mógł korzystać z przycisków play/pauza jeżeli takowe masz, ale przynajmniej nie będzie ci się to wyświetlać. A czasami to nawet lepiej jeżeli słuchasz muzyki z np. foobara i chcesz żeby te przyciski obsługiwały tylko jego.
supra107 - @Grubas: Cytując klasyka: "o #!$%@? ale złom" xD

No ale jakby co to tamte...

źródło: image

Pobierz