Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne
Chcę kupić nową kartę graficzną. Aktualna rts 1060. Budżet to ok 1800 zł. Chciałem kupić tą:
https://www.x-kom.pl/p/1133677-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-8gb-gddr6x.html
Ale widzę że jeśli dopłacić 200 zł to mogę dostać
https://www.x-kom.pl/p/735536-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-6750-xt-mech-2x-oc-12gb-gddr6.html
Warto dopłacić? Jak się zachowują te nowe Radeony? Dawno temu mówiło się że są tańsze ale gorsze i bardziej prądożerne.
  • 20
@Woody_90: teraz (przynajmniej według amerykańskich źródeł) amd wygrywa cena/wydajność, ale (!!) jeśli zależy Ci na śledzeniu promieni w czasie rzeczywistym (raytracing) to raczej nadal rtx wygrywają, do tego mają to całe AI do zwiększania wydajności gier (to całe DLSS) - niby jest fsr, ale nie dorasta do pięt dlss, do tego nvidia ma zdecydowanie lepsze sterowniki

@Woody_90: Ja mam od lipca RX 6750XT i jest bardzo dobrze, może RT i obsługa DLSS jest gorsza ale surowa moc znacznie wyższa, niż w 3060 no i 12GB Ram. Ja nie narzekam mam wydanie od Gigabyte, lubi czasem się solidnie zgrzać ale bez tragedii. Jeżeli chodzi o sterowniki to już nie te czasy, Ja ze swojej perspektywy sobie chwale.
@onepnch:
Nie mam więcej kasy niż na 4060 Ti a tutaj problemem jest z tego co wiem magistral pamięci która jest o połowę węższa niż w 3060 Ti, stąd pytałem się o zeszłą generację.
@Woody_90: także mimo wszystko postawił bym na serie 4xxx od nvidii. Zamiast brac 3060ti wziąłbym 4060ti, mimo wielu złych opinii tutaj jest to naprawdę fajna karta. Mam styczność na codzień i złego słowa powiedzieć nie mogę.
@L3gion:

3060 Ti za 1800 zeta xDD ix #!$%@? de na ten kraj z drewna


Tzn? Nie śledziłem rynku od dawna. Parę lat temu były wywalone ceny w kosmos, z tego co widzę mocno staniało.
@L3gion: Wyraziłem tylko swoje zdanie, i co ja bym wybrał, dla mnie karta jest świetna i dobrze trzyma fps w full hd. Na szczęście każdy ma wybór i może zakupić co tylko chce, np kartę AMD, jego pieniądze jego decyzja. Ja kupuję tylko i wyłącznie sprzęt nVidii z AMD już dawno się wyleczyłem, oczywiście nic do firmy AMD nie mam ;) Po prostu ja, nie byłem zadowolony użytkując karty czerwonych (r9
Tzn? Nie śledziłem rynku od dawna. Parę lat temu były wywalone ceny w kosmos, z tego co widzę mocno staniało.


@Woody_90:


Tzn? Nie śledziłem rynku od dawna. Parę lat temu były wywalone ceny w kosmos, z tego co widzę mocno staniało.


@Woody_90: Tzn że to kompletnie odklejona cena za 3 letnią kartę, powinna być w okolicach tysiaka. I w takiej cenie bywała: https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ti-ventus-2x-ocv1-8gb-gddr6-rtx-3060-ti-ventus-2x-ocv1-lhr-at-morele-715124
@ReeceWithouterpoon: cieszę się Twoim szczęściem: ) ja mając do wyboru kupno 3070 a 4060ti wybrałbym tą drugą opcję zdecydowanie. Mi się trafiła 4070ti za 3600zl więc szkoda było nie skorzystać i w full HD a nawet 2k też mi wszystko idzie jak szalone, więcej nie potrzebuje, tym bardziej że kompa składałem głównie pod cs2 :)