Wpis z mikrobloga

Ogólnie mam se rtx 3070 i tak sobie myśle, że można by zmienić na coś mocniejszego, patrze na benchmarki 4070 a to ledwo szybsze od 3080, co jest kurde xD najbardziej by mi się opylało sprzedać 3070 i kupić używane 3080, bo nowe 4070 to 3k PLN aktualnie w bieda wersji xD - coś pominąłem w swoich obliczeniach?

No chyba, że (przełyka ciężko śline) coś od czerwonych?

#pcmasterrace
  • 21
No chyba, że (przełyka ciężko śline) coś od czerwonych?


@damian_co_dalej: Już RX 6900 jest przynajmniej o 30% wydajniejszy od RTX 3070 a do tego masz 2 x więcej VRAM.
U zielonych jedyne opłacalne karty to używany 3080 / Ti i od 4070 Ti w górę. 4060 Ti 16GB po potężnej obniżce ale ta nie nastąpi.
@damian_co_dalej: 3090 ma 24gb vram i jest szybka, do tego robisz mocny uv i elo.
A 4070 dobrze się podkręca więc raczej patrz na wydajność po OC bo pierwsze co powinieneś z 4070 zrobić to podbić power limit, zrobić uv i podnieść zegary bo ngreedia strasznie znerfiła tą kartę względem wersji ti.
@damian_co_dalej: jak trafisz sztukę to tak. Ale jak sprawdzałem niedawno to ceny 6800 były identyczne jak ceny 6800xt i oscylowały w okolicy 2k pln.
A te 30% to jest niestety pobożne życzenie. W jednej grze jest 30% w innej prawie tyle samo. Miałem przez chwilę 6800xt, zepsuła się i kupiłem 3070. Nie zamieniłbym już karty na 6800xt, za mały przyrost fps i 16bg ramu na 256 szynie też przestaje robić wrażenie.
@L3gion: tu se RT wyłączysz tam se tekstury obniżysz i wyjdzie na jedno (zależnie od gry) jeśli gra będzie działać w 30fps.
Nie zapominajmy, że RT może odpowiadać za wszelkie odbicia i promienie i ktoś może wpaść na pomysł robienia dźwięku za pomocą RT (co byłoby naprawdę świetnym pomysłem). Ale zobaczymy co będzie.
Chociaż AMD może ostatecznie wypaść lepiej przez ten vram. Tylko znowu dlss mocno obniża zapotrzebowanie na ram i