Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tej najnowszej mody nowobogackich na pickupy. Auto dla amerykańskich farmerów, niewygodne, wielkie, służące do przewozu balotu siana albo cielaka jest teraz hitem wśród pozerów. O ile SUVy jeszcze jakoś się dało zrozumieć, o tyle tego nijak. Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że ludzie niemający nic wspólnego z rolnictwem będą kiedyś w Polsce jeździć po mieście do roboty i na zakupy Tarpanem dla amerykańskich rednecków zamiast limuzynami, sportowymi autami, czy nawet choćby kabrioletami to bym uznał go za wariata.
W życiu nie widziałem, żeby ktoś tej paki do czegoś używał. Pewnie się boją, że się porysuje xD

Ktoś powie: auto do małej firmy. Ok, jak masz firmę budowlaną itp., to dużo lepiej sprawdzi się bus czy mała ciężarówka z prawdziwą paką, gdzie np. otwierają się boczne burty i jest prawdziwa plandeka.

#motoryzacja #samochody #bogactwo #pickup
  • 9
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: jaka moda? Na pickupy to już przeminęła i królowała gdy dało się od nich odliczać VAT. Co najwyżej jakieś pojedyncze raptory się spotyka, a tak to pickupy widuję raczej typowo użytkowe, firmowe.
  • Odpowiedz
@goferek: dokładnie, amaroki/navary itp. I to zwykle jacyś technicy/ ludzie jeźdżący na odbiory w teren mają. Nie zdarza się widzieć pozerów (oprócz raptorów) żeby się wozili pickupami. Chyba, że sobie ktoś z usa coś sprowadzi...ale to są śladowe ilości takich samochodów więc żadnej mody nie ma .
  • Odpowiedz
Co najwyżej jakieś pojedyncze raptory się spotyka, a tak to pickupy widuję raczej typowo użytkowe, firmowe.


@goferek: ja widze codziennie dziesiatki ramow z salonu, f150, raptorow, jakichs mitsubiszowo-podobnych, i to wszystko wyglada jak zwykle wycackane nie robocze prywatne auta XD Nawet bagiety i straz miejska popyla pikapami. Z firm widuje tylko tych od pomiarow gruntow i raz na sto z budowy
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa:

Wlasnie tez sie zastanawiam. Na pewno zaleta jest calkowite oddzielnie ladunku od pasazerow. Jest to bezpieczne jak na powaznie traktujesz wozenie ciezkich rzeczy. do kombi czy suv jest taka siatka co motnuje sie do sufitu, ale to na pewno nie jest tak wytrzymałe jak przegroda za stali.
Ale z drugiej strony paka w pickupie ma stała dlugosc i na przyklad jak chcesz przewiezc kilka rurek kanalizacyjnych 3m to do kombi/suva
  • Odpowiedz