Wpis z mikrobloga

Jak macie rozwiązaną sieć dla gości?

Na początek wymyśliłem sobie, że zrobię kartę NFC, gdzie gość po zeskanowniu dostnie login + pass + pojdzie request do serwera z MAC addressem aby dodać gościa do listy dozwolonych urządzeń. Ale niestety android nie zwraca MAC adresu (w przypadku użycia NFC tasks)

Drugi pomysł to:
mam hotspot, gość sie podłącza i ma 10 min na wejście na stronę, gdzie poda swój MAC - i to zostanie dodane do sieci guest. Wtedy może zeskanować NFC i ma dostęp.

Ma ktoś inne pomysły/rozwiazania? (Najchętniej zrobiłbym to w sposób, że gość skanuje NFC i nic więcej nie musi robić. Ale też nie wystawie sieci bez filtrowania po MACu)
Jak dajecie dostęp gościom do sieci u siebie?

#homeassistant #mikrotik
  • 14
@mccloud: Jest hotspot wbudowany który przydziela internet po pordaniu loginu i hasła dodatkoweko poza hasłem wifi. To wystarcza w mojej ocenie i dostep do wifi jest na okreslony czas np a potem deautoryzacja.
ale po co? xd Robisz normalną sieć wifi dla niezaufanych urządzeń i podajesz gościom hasło.

@Noniusz: mam siec, ale jeszcze musze dodac MAC do listy autoryzowanych - a to chcialem sobie zautomatyzowac

a co z telefonami bez nfc?

@mirekwirek: będą bez neta :) (a na serio to ustawie recznie)

Sieć gość niezaufana, a hasło = dzień tygodnia RRRRMMDD.

Jest hotspot wbudowany który przydziela internet po pordaniu loginu i hasła dodatkoweko
@mccloud: nie włączy ci się tel. Jacka, bo prawdopodobnie tel. Jacka ma domyślnie włączone losowe przydzielanie adresów MAC. więc jak ustawisz MAC filtering, to telefon Jacka się już do wifi nie podłączy. Jak Jacek cię będzie ruchał żonę, to się o tym nie dowiesz.