Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: Nie mam pojęcia, sama jestem ciekawa jak się finalnie ta sprawa zakończy, btw ładny miał rower zawsze mi się taki marzył (no może nie carbon) bo to wydmuszka.
  • Odpowiedz
ubezpieczenie z OC sparwcy (wątpię żeby miał)


@Poldek0000: Akurat w środowisku kolarzy szosowych posiadanie OC jest dość popularne. Za dużo człowiek jeździ po drogach publicznych żeby nie mieć.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: wszyscy piszą o tym że rowerzysta winny, ale nikt nie napisze co się dokładnie stało i gdzie to dokładnie było,a potem będą sytuację gdy rower ma zielone światło, samochód przecina drogę rowerową i będzie uważał że ma pierwszeństwo
  • Odpowiedz
@Poldek0000: po tym wyroku sądu można śmiało powiedzieć że funkcjonuje "prawo dzioba". Jak rowerzysta zdąży i w niego walnesz - Twoja wina. Jak on walnie w Ciebie - jego wina.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: do tej pory nie rozumiem, rozumowania pieszych, rowerzystów wobec samochodów. Tak #!$%@? wjebię się na pasy bo ja mam #!$%@? pierwszeństwo. #!$%@?, że samochód może mnie zabić, ja mam rację!!!
  • Odpowiedz
@u8t3io3p: zdawkowo masz napisane na screenie, moze znajdziesz artykuly z tego zdarzenia w necie.
No i sytuacja, oraz przepisy na ktore powolali sie policjanci, nie dotycza przejscia ze swiatlami.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: Troche to dzine, i szkoda, że nie ma filmiku ze zdarzenia, bo to wygląda na drogę precięta przejazdem rowerowym przed którym jest wysepka. Jezeli ewidentnie rowerzysta nie wpadł w bok auta, tylko w maskę, to bym spokojnie szedł do sądu, bo przecież wypadek już jest na przejeździe.
  • Odpowiedz
@fornson23: ja tam nadal nie rozumiem samochodziarzy vs tir. Przecież wiadomo że tir może cię zabić więc ma zawsze pierwszeństwo.
@celulozy zależy z której strony walił. Jeśli jechali w tym samym kierunku i rowerzysta walnął w samochód to 100% winy rowerzysty. Jednak jeśli w przeciwnych to wysepka nie powoduje że są dwa przejazdy co oznacza za na 99% wina samochodu
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: no wlasnie zdawkowo, ale patrzac po tym krotkim filmiku na FB, no to rower nie ma pierwszenstwa bo przejazd rowerowy jest przez droge prostopadle polozony, przy takich skrzyzowaniach powinny byc zamontowane znaki stop/trojkata chociaz nie wiem czy kazdy to ogarnie xD
  • Odpowiedz