Wpis z mikrobloga

Wymieniać iPhone co roku: średnio 1k w plecy na zamianie raz na rok
Trzymać iPhone 5lat i kupić nówkę wtedy: 5k w plecy raz na 5 lat

Czy wymieniasz co roku, czy chcesz dusić do śmierci, i tak wydasz 1k/rok♂️
#apple
  • 7
@turism0: jak po 5 latach się ich nie sprzeda to te telefony stają się darmowe? Co to za matematyka?
Jesli o mnie chodzi wymieniam co 5 lat, tzn dokładnie iPhone 2g->3gs->5->x->14 pro(a stary trafia do kolekcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Bez sensu wymieniać telefon na taki sam po roku i jeszcze do tego dopłacać XD
@turism0: nigdy? Na OLX widzę do 500 zł to głównie z pękniętym/wymienionym na chiński wyświetlaczem Lub z poważnym defektem. Z iPhone jest ten problem, że praktycznie wszystko śmiga nawet po 5 latach, więc po co wymieniać? Z drugiej strony rozumiem, bo sam iPada pro wymieniam co rok XD
@turism0: czyli albo co rok wymieniasz telefon i cały czas masz 1 telefon albo co 5 lat, masz nowy telefon i całą kolekcję poprzednich ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe za ile by poszedł mój nadal sprawny iPhone 2g ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@turism0 Ja mam taki całkiem wydaje mi się fajny i sensowny system. Zacząłem od 4s jakoś w 2014 którego kupiłem po znajomej za bezcen (chyba jakieś 200-300zł dałem) - był to już wtedy telefon 3 letni i trzymałe m go kolejne 3 lata do 2017 gdzie wymieniłem go na 6s (akurat nowy 1500zl) (sprzedając 4s za 200zl) który śmigał do 2020 roku jakoś i w 2020 albo na początku 2021 wymieniłem go