Wpis z mikrobloga

Jak myślisz czy we wszechświecie są inne formy życia?

rales - Jak myślisz czy we wszechświecie są inne formy życia?
SPOILER

źródło: ALIENS

Pobierz

Czy???

  • Jest ich wiele na różnym poziomie ewolucji 71.1% (135)
  • Jest ich wiele ale są prymitywne 3.2% (6)
  • Jest ich niewiele, ale są też wysokorozwinięte 6.8% (13)
  • Jest ich niewiele, prócz nas same prymitywne 4.7% (9)
  • Jesteśmy jedyną formą życia we wszechświecie 8.9% (17)
  • nie mam opinii/ sprawdzam 5.3% (10)

Oddanych głosów: 190

  • 26
  • Odpowiedz
@rales: Nie wiemy jak do końca powstaje życie z materii nieożywionej więc zanim ktoś napisze, że "musi być życie bo duży jest wszechświat" to warto wziąć pod uwagę, że nie mamy żadnej próbki żeby przetestować swoją teorię.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Najpierw ludzie zawsze myśleli, że są wyjątkowi. Okazało się, że są ssakami jak inne małpy. Myśleli, że ziemia jest płaska i że w ogóle wszystko kręci się w okól niej. Okazało się, że ziemia to taka sama kulka ja inne latające wokół słońca stanowiącego 99,99% masy układu. Potem myśleli, że planety to coś wyjątkowego. Prof Wolszczan odkrył pierwszą planetę przy innej gwieździe. Obecnie znanych jest kilka tysięcy planet przy innych
Hellicon - @Van-der-Ledre: Najpierw ludzie zawsze myśleli, że są wyjątkowi. Okazało s...

źródło: local

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hellicon: Tak uważam po prostu, że nie ma warunków nigdzie prócz ziemi do powstania inteligentnego życia, jakieś zwierzęta itd mogą sobie być. Mogą też być planety, obszary, zasiedlone przez wspomniene istoty międzywymiarowe. Aczkolwiek ich pochodzenie nie jest z tej rzeczywistości, więc nie wywodzą się z tego wszechświata.
  • Odpowiedz
@Hellicon: Inteligencja nie powstaje sama z siebie, taka jak nasza przynajmniej, ktoś musi jej "pomóc". Z tego co zostało napisane w pismach, "udzielono pomocy" tylko naszej. Nawet jeśli istnieją inne inteligente istoty w kosmosie, to dalej ich inetligencja wynika ze skutków interwencji, nie ewolucji. Ewolucja we wszechśiecie zachodzi wedle mnie do pewnego etapu, i tym etepem nie są inteligente stworzenia. Coś, co myśli, czuje i rozumie, nie powstaje od tak sobie
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Fakt słyszałem o próbach stworzenia warunków pierwotnej ziemi w laboratorium i skomplikowane struktury nie chciały się tworzyć. Co więcej NASA wysyła sondy i łaziki w poszukiwaniu życia a sama nie posiada definicji życia. Nikt nie potrafi powiedzieć co to właściwie jest. Z innej strony nie mamy miliardów lat żeby w tym laboratorium poczekać.

O jakich pismach mówisz? Błagam o cytat.
  • Odpowiedz
@Hellicon: Teraz już nie zbyt chce mi się tego szukać, ale w którejś z sumeryjskich opowiści o stworzeniu świata, była mowa o tym, że bogowie Anunnaki tylko człowiekowi dali "rozum", i tylko ziemia była w ich obrębie zainteresowań. Jest też biblia, trcohę mniej pierwotna, ale już sama księga rodzaju opowiada jak "bóg" traktowął ziemię i cżłowieka, jako swoiste centrum, tylko ludzie zostali stworzeni na podobieńswto. "wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na
  • Odpowiedz