Wpis z mikrobloga

Rodzina zakłada kaganiec mojemu psu nawet mnie o tym nie informując

W skrócie sytuacja wygląda tak: mam psa, to ja się nim zajmuję to ja za niego płacę jest zadbany i wychowany. Nie jestem zawodowym treserem więc wiadomo, że pies nie wchodzi jak w zegarku ale też nie popieram takiego tresowania zwierząt imo powinny mieć więcej swobody i wolności. Nie można jednak powiedzieć, że Spajk nie umie się zachować albo że nie da się go kontrolować gdy trzeba.
Wczoraj podsłuchałem, że siostra i matka zakłądają mojemu psu kaganiec bo siostra nie potrafi tego psa kontrolować gdy z nim chodzi na spacery i twierdzi że ,,rzuca się i stwarza zagrożenie" a wszystkiemu przyklaskuje ojciec.
Jakbym akurat nie wyłączył muzyki w słuchawkach to by mi nikt o tym nie powiedział a co dopiero konsultować to ze mną.
Gdy ja chodzę z nim na spacery to w cale się nie rzuca a już na pewno nie stwarza zagrożenia w sporadycznie zdarza się że szczeka na inne psy ale wtedy go uspokajam i nic się nie dzieje.

Jako właściciel psa nie zgadzam się na to aby podejmowano o nim decyzje bez konsultacji tego ze mną i absolutnie nie wyrażam zgody na kaganiec. Jeśli siostra nie potrafi kontrolować psa na spacerach to niech się nie pcha do zabierania go na nie. Nikt jej o to nie prosił.

Rodzinka oczywiście ma w dupie moje zdanie na ten temat.

Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? ,,Porozmawianie" na ten temat nic nie da żyję z tymi ludźmi 21 lat i doskonale wiem, że są niereformowalni, poza tym mimo to próbowałem i dostałem tylko zlewcze odpyskówki.

#anonimowemirkowyznania
  • 6
@SEBZER jeśli to są "argumenty" w tych nie dających efektów rozmowach, to zlewcze pyskówki niespecjalnie odstają poziomem.

Mówisz że nie jesteś jak zawodowy treser, a jednoczesnie masz silne stanowisko w takiej specyficznej sprawie. Spójrz co American Kennel Club mówi na ten temat. Pies nie chodzi jak w zegarku, reaguje na inne psy, a trudno Ci zrozumieć, że dla kogoś to może być kłopot. Co jeśli na spacerze pojawi się wiewiórka, podejrzany pies,
A co to za rasa to nie wiem, ale trochę się domyślam.


@kamillosbombos: No ciekawe jak się domyśliłeś że to sznaucer.

a jednoczesnie masz silne stanowisko w takiej specyficznej sprawie


@kamillosbombos: Mam proste stanowisko to mój pies ja się nim zajmuję i nie widzę powodu dla którego ktoś kto nic z tym psem nie robi #!$%@? się do tego czy ma nosić kaganiec czy nie.

Co jeśli na spacerze pojawi