Wpis z mikrobloga

Po 4 odcinkach drugiego sezonu stwierdzam, że jest bardzo słabo. Odcinki niezbyt zachęcają do włączenia następnego, a aktorsko dalej słabo. Widać, że budżet raczej nie jest jakiś wielki, bo czuć pustość tego świata. Nie odniosę się do zgodności z książkami, bo już dawno to czytałem, ale w pierwszym już wystarczająco wszystko pozmieniali, żeby tego nie łączyć.
Na plus na pewno jest zmiana aktora grającego Mata, chociaż dalej mi się nie podoba, jak traktują Mata i Perrina. Tak zawalić, takie postacie, to zdawałoby się, że tylko netflix potrafi, a tu jednak Amazon również pokazuje dół.
#koloczasu #wheeloftime #seriale #primevideo #amazonprimevideo
  • 14
  • 0
@Qullion: pierwszy sezon nie był taki zły. Oglądało się nawet ok.
@darjahn kostiumy nawet dają radę, ale całościowo jednak serial wygląda słabo, ubogo i dosyć pusto. Daj szansę, skoro podobał Ci się pierwszy sezon, ale moim zdanie jest sporo gorzej
@MorDrakka: Najbardziej podobała mi się relacja Moiraine i Lana, znośni byli Perrin, Rand i Mat. Egwene i Nynaeve miałam ochotę skippować :/ No na pewno obejrzę, bo mało jest seriali fantasy, a takie dobre to gdzieś co dekadę wychodzą.... trzeba jakoś zabić czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
bo mało jest seriali fantasy, a takie dobre to gdzieś co dekadę wychodzą.


@darjahn: jak znajdziesz fajne, to daj znać, bo niby wszystkie ogarniam, ale ich jakość jest na takim poziomie, że szkoda gadać
@MorDrakka: No ciężka sprawa tym bardziej że nie wiem czy masz podobny gust... z takich nowszych to możesz sprawdzić Oni: Thunder God's Tale (niby dla dzieci ale krótkie i bardzo ładne, fajna historia i generalnie sympatyczne), W – Two Worlds (romans fantasy z fajnym konceptem), The Dragon Prince, no i Arcane, ale to pewnie widziałeś. Z takich starszych to mi się podobały The Twelve Kingdoms (isekai z 2002/03, z tego co
@MorDrakka wiesz co. Mi się bardzo podoba. Nie czytałem książek, ale tak mnie zaciekawił świat, że już czekam aż kurier dostarczy dwie pierwsze części. Widzę dużo podobieństw do Miecza Prawdy, którego seria była kozacka poza paroma częściami. Dużo jest różnic w serialu? Trochę się martwię, że oglądając najpierw popsułem sobie zabawę.
  • 0
dwie pierwsze części


@atraxx: problem będzie z następnymi tomami, bo coraz gorzej będzie to wszystko się czytać

Widzę dużo podobieństw do Miecza Prawdy


@atraxx: a to były bardzo lekkie książki, seria Koło Czasu jest dużo cięższe, zarówno jeżeli chodzi o styl napisania, jak i historię

Dużo jest różnic w serialu? Trochę się martwię, że oglądając najpierw popsułem sobie zabawę


@atraxx: Ogrom, przede wszystkim postacie w serialu są nijakie, a
  • 0
@atraxx: generalnie chodziło mi o styl pisania, bo autora trawiła jakaś choroba i raz mu się lepiej pisało, raz gorzej. Jeżeli chodzi o historię, to jest tam bardzo dużo wątków i postaci, co prowadzi do tego, że niektóre wątki są nudne i nijakie. Ostatnie trzy tomy pisał Sanderson i widać skok w jakości
@darjahn: nie słuchaj malkontentów, serial wyraźnie zaczyna się dopiero rozkręcać - po prostu przewinęli i skompresowali materiał z książek w sensowną całość. Pozmieniali trochę pobocznych historii ale główne motywy są zachowane. Jest to jakby opowieść o smoku i walce ze złem ale w innej odsłonie koła. Wiadomo że ten cykl cały czas się powtarza i tylko jeden czar usuwa coś z koła na zawsze.