Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że miałem duże wątpliwości czy filtry do wody w ekspresach Delonghi działają (posiadam Delonghi ECAM250.23.sb) to postanowiłem przeprowadzić test twardości wody. Kupiłem w leroy merlin test kropelkowy USTM Test-T i przeprowadziłem badania, mieszkam w Warszawie i badania dotyczą wody z tego miasta.

Oto wyniki:

woda z kranu - 15 kropli, woda twarda (powtórny test: 15 kropli, woda twarda)
woda z czajnika elektrycznego - 13 kropli, woda średnio twarda (powtórny test: 12 kropli, woda średnio twarda)
woda z ekspresu BEZ filtra - 15 kropli, woda twarda (powtórny test: 15 kropli, woda twarda)
woda z ekspresu Z filtrem - 6 kropli, woda miekka (powtórny test: 6 kropli, woda miekka)

Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony i wygląda na to, że filtry w ekspresach działają.

Wołam plusujących:
@KolkoOdKluczy @RVifon @Malbor @dolan_plusk @kureci_paratko @SzemranyInkub @Pushupek009 @kaczoor @bambaleon

#woda #ekspresdokawy #ekspres
aleksc - W związku z tym, że miałem duże wątpliwości czy filtry do wody w ekspresach ...

źródło: 20230909_192748

Pobierz
  • 5
@kureci_paratko: Dobry, oryginalny filtr do dzbanka to 10 zł i starcza na dłużej niż filtr za 32 do 50 zł od Delonghi.
Dlatego nie instaluję filtra w ekspresie tylko leję wodę przefiltrowaną w dzbanku. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)