Wpis z mikrobloga

Ja mam mieszane uczucia, generalnie ją uważam, że facet się kompletnie pogubił i popełnił mnóstwo błędów i zhańbił oraz zniszczył swój wizerunek. Ale z drugiej strony, jeżeli te podstawowe postulaty z którymi szedł do wyborów w 2015 roku zostaną spełnione prze PiS oraz, że JK wywiązał się że wszystkiego co było między nimi ustalone, to trochę się nie dziwię, że staruje z list PiSu. Ja widzę to mniej więcej tak, facetem serio kieruje chęć uchwalenia tych swoich postulatów, nie wqzne z kim i jak, tyle, że po drodze od 2015 roku popełnił tyle błędów, powiedział tyle bzdur, że jego wizerunek legł w gruzach (choć z jego punktu widzenia najważniejsze jest to aby te postulaty zostały wprowadzone).

#polityka #kukiz
  • 11
  • Odpowiedz
@Jergen: Nie spodziewałem się, że przeczytam na wykopie tak rozsądny wpis ws. Kukiza. Na chłodno, bez rynsztoku. Podzielam go w pełni. Brawo dla Ciebie!
  • Odpowiedz
@Jergen: szkoda, że nawet ten ostateczy cel, jego postulaty, są tragiczne. JOWy prowadzą do systemu dwupartyjnego i bardzo ułatwiają zdobycie większości konstytucyjnej przez jendą z partii.

Ciekawe dlaczego jako największy propagator JOWów nie idzie do wyborów do senatu w trudnym okręgu JEDNOMANDATOWYM, by pokazać jakie są benefity takiej ordynacji i jakie daje możliwości silnemu kandydatowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jergen: Ile razy Kukiz zarzekał się, że nie poprze PiS przy kluczowych głosowaniach, jeśli nie przepchną jego ustawy o sędziach pokoju? Sędziów pokoju dalej nie ma, a głosy Kukiza uratowały większość rządzącą i nawet raz nie spróbował postraszyć Kaczyńskiego poza hasełkami w mediach. W następnej kadencji PiS będzie w opozycji, albo rządził przy mniejszym-większym wsparciu Konfederacji. Życzę Kukizowi powodzenia we wdrażaniu mieszanej ordynacji, gdzie partie jak Konfa dostaną najbardziej po
  • Odpowiedz
  • 0
@colliee: Ok, tylne, że ja już nie oceniam czy one są dobre czy złe (choć w większości osobiście popieram i byłem jego wyborcą w 2015). Ja tylko uważam, że fala hejstu jest przesadzona i nikt nie zastanowi się głębiej nad jego pobudkami.
  • Odpowiedz
  • 0
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS: Przytulił fakt, ale nie przytulił 40 mln subwencji (ponieważ jak wspomniałem w 2015 roku nie startował jako partia, tylko stowarzyszenie i z tego powodu tej kasy nie dostał - bo kierował się IDEĄ, co było błędem, bo takiej ilości posłów ( sama organizacja stowarzyszenia, biura poselskie - poprostu kosztują.
  • Odpowiedz
@Jergen: Kierował się ideą, czy może sondażami, które dawały jego komitetowi 7-9%? W odróżnieniu od Hołowni wybrał bezpieczniejszą drogę i 5% próg. Hajs za kampanie i tak Kukizowi zwrócili w ramach tzw. dotacji podmiotowej. Poza tym, gdyby zależało mu tak na JOWach to czemu nie walczył o ich poszerzenie tam gdzie je mamy, czyli w Senacie i gminach do 20 tys. (na marginesie wprowadzone przez złą PO, która nigdy nie
  • Odpowiedz