Wpis z mikrobloga

Mirasy czy da radę sensownie zmodernizować poniższy zestaw, żeby grać w 1440p w aktualnie wychodzące gry?
Do grania w 1080p ten zestaw mi w zupełności wystarczy, ale chciałoby się czegoś więcej, a w 4K na pewno nie pójdę.
Co do budżetu, to powiedzmy, że 2000zł, najwyżej mnie naprostujecie.



ASRock Z390 Pro4

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz

Corsair 16GB (2x8GB) 2133MHz CL13

#pcmasterrace #komputery
  • 18
  • 0
@L3gion: wlaśnie ta płyta główna mnie boli pod tym względem, że tam już nic sporo mocniejszego nie da sie wpiąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A jest sens wymiany ramu na 32gb?
  • 0
@nowywinternetach: tzn ja nie jestem przekonany czy mam konkretnie ten, bo nie mam ani pudełka ani w żadnym ze sklepów nie znalazłem w historii zamówień. Trochę strzelałem na podstawie danych, które mi dał CMD
  • 0
@L3gion: @Pabick @nowywinternetach
Chyba trochę od dupy strony podszedłem do tematu. Zadam więc precyzyjne pytanie: Czy przy pozostawieniu obecnego CPU i wymianie GPU na choćby przywołany wyżej RX 6800 i oczywiście tego nieszczęsnego ramu, co daje jakieś 3 tysiące (sprzedam tego rtxa 2060, więc dla mnie luz budżetowo) ma to po prostu sens, czy CPU nie stanie się piątym kołem u wozu.
wymianie GPU na choćby przywołany wyżej RX 6800 i oczywiście tego nieszczęsnego ramu, co daje jakieś 3 tysiące


@panpikuss: RX 6800 da się znaleźć poniżej 2000 zł.

ma to po prostu sens, czy CPU nie stanie się piątym kołem u wozu.


Stanie się ale i tak nowe GPU da ci spory przyrost w grach. i5 9 gen nie jest AŻ TAK zły.
Czy przy pozostawieniu obecnego CPU i wymianie GPU na choćby przywołany wyżej RX 6800 i oczywiście tego nieszczęsnego ramu, co daje jakieś 3 tysiące (sprzedam tego rtxa 2060, więc dla mnie luz budżetowo) ma to po prostu sens, czy CPU nie stanie się piątym kołem u wozu.


@panpikuss: Ten procek jeszcze daje rade, gadasz jakbyś miał i7-3770