Wpis z mikrobloga

Mireczki - pomóżcie.
TAURON - dostałem wezwanie do dopłaty prawie 5000pln za prąd za pierwsze pół roku.
To jest w cholerę hajsu.

Kilka detali:
Dom jednorodzinny
Taryfa G13 /3-tarfyowa/
Główne użytkowanie w nocy na nocnej taryfie.

Przedostatni odczyt (3 taryfy):
1) 2665 2)1200 3) 37632
Ostatni oczyt:
1) 2832 2) 1368 3) 44878

(taryfa 1: szczyt przedpołudniowy, 2: szczyt popołudniowy, 3: pozostałe godziny doby)

Jak widać wszystko leci na nocną i chyba przez tę gównianą tarczę solidarnościową z zamrożeniem cen 2000kwh jest taka płatność.
Na fakturze widnieje informacja: "średnia cena brutto 1kWh: 0,90zł/kWh" gdzie na nocnej taryfie powinienem mieć ~0,37zł

To da się jakoś poprawić?
Regularnie płaciłem około 500zł/msc za prąd
Aktualnie jest to około 1100zł za takie same użītkowanie

Chore. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki

#prad #elektryka #tauron #budujzwykopem
JanParowka - Mireczki - pomóżcie.
TAURON - dostałem wezwanie do dopłaty prawie 5000pl...

źródło: girl-looking-at-high-electricity-bill

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@JanParowka maestro, ewidentnie przekroczyłeś limity i jesteś #!$%@? w dupe potrójnie. Także podziękowania jedynie dla rządu. Jak masz dzieci to jeszcze rekompensować będzie to 800+ ( ͡ ͜ʖ ͡)

Na pocieszenie - 5 tys to nie 10 jak w moim przypadku.
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: Kurde, czytałem już o tym na początku roku i nie sądziłem, że aż tak mnie to uderzy.
Zastanawiam się czy w ogóle mogę mieć na to jakiś wpływ? Nie było żadnej zmiany umowy/erraty nic.
Po prostu odgórnie sobie tak założyli i #!$%@??

Wiem, że największym pożeraczem energii u mnie jest auto elektryczne, ale mam 1:1 porównanie z zeszłym rokiem i jest to ponad 100% podwyżka
  • Odpowiedz
@JanParowka tak to działa że co rok spółki energetyczne ustalają stawki i URE je zatwierdza. na ten rok spółki chciałyby jeszcze więcej niż te 70 groszy ale nasz opiekuńczy rząd ograniczył maksymalną cenę energii do tych 70 gr.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzutkkake: daj Pan spokój. Klasa średnia #!$%@? w dupę a co pytam znajomych co w bloku mieszkają to słyszę "easy 80zł/msc za prąd". Ogrzewanie mpec, bramę wjazdową otwiera cieć, garaż też w czynszu ujęty itd itd
#!$%@? 10k by mnie bolało... podwójnie:D
  • Odpowiedz
@JanParowka pamiętaj, rząd nigdy ci nie da swoich pieniędzy bo ich nie ma. A jeśli ludzie brali dofinansowania to wszyscy oddają to z nadwyżką. Czyli patrz tutaj pompy ciepła i fotowoltaika. Aby wziąć dofinansowanie na pompe to musiałeś usunąć dotychczasowy piec a najczęściej kopciucha. Teraz #!$%@? ceny prądu a ludzie żałują, że pozbyli sie pieca. Dlatego ja powiedziałem do żony, że w dupie z tymi pieniędzmi od "rządu", piec zostaje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzutkkake: u mnie (Kraków) nie było wyjścia - niestety kominek używany głównie do funkcji ozdobnych musiał zostać usunięty (marzenie z dzieciństwa, którym nacieszyłem się rok xD).
Drewnie wieloletnio sezonowane poszło na olx, ktoś z gminy ościennej, gdzie można palić je sobie zabrał.

Gdybym mógł to bym grzał inaczej, ale skazany jestem na właśnie klimę/pompe ciepła, którą załączam przy bardzo niskich temepraturach bo dom jest bardzo ciepły.
Niemniej te rachunki były
  • Odpowiedz
@JanParowka:
Powyzej limitu 2kkW ceny w taryfach strefowych (g12, g12w.., g13) dla kazdej ze stref maja ten sam poziom - najwyzsza mozliwa dla danej taryfy cene.

Tego ustawa nie regulowala, wiec sobie dystrybutorzy wykorzystali te dziure do #!$%@? odbiorcow w dupe.

Nabiles jakies 6mW w najwyzszej mozliwej obecnie cenie 0.85pln+dystrybucja, jakies 1.4pln
waldo - @JanParowka: 
Powyzej limitu 2kkW ceny w taryfach strefowych (g12, g12w.., g1...

źródło: IMG_20230906_224336

Pobierz
  • Odpowiedz