Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, jakie finalnie narzędzia potrzebuje, żeby zrobić pierścionek? Klasyczny z diamentem? Diament kupie jakiś za 300-500zł, do teog chciałbym białe złoto i taki klasyczny.

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tylko maszynkę od wujka do topienia metali (do 2k stopni się grzeje).

Bo oglądam na yt to tam jak w tych memach że sprzetu za 300k trzeba mieć XD

Ewentualnie gdzie w #krakow można by się przyuczyć fachu w sensie, chciałbym spróbować zrobić na prezent dziewczynie pierścionek i może ktoś prowadzi warsztaty, że przychodzimy z materiałem weekendami np przez X czasu i robimy pierścionek.

Ktoś coś?
#jubilerstwo #kiciochpyta #jubiler #rzemioslo #handmade
  • 4
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: Chyba szkoła Xerion na ul. Józefitów dawała takie możliwości, wiem że kiedyś pary robiły dla siebie tam obrączki, może z pierścionkiem też by nie było problemu, musiałbyś spytać. Co do wykonania pierścionka bez jakiejkolwiek wiedzy z całą wiarą w Twoje umiejętności, ale raczej będzie to bliskie niemożliwemu. Po pierwsze wiedza, po drugie narzędzia nie są tanie... Lepiej byłoby dla Ciebie znaleźć pracownię w której profesjonalista poświęci Ci swój czas, udostępni
  • Odpowiedz
Hej. Samo topienie metalu to najprostsza rzecz ale z tego nic dobrego nie wyjdzie bo taki glut jest zanieczyszczony i robienie z takiego czegos bizuterii to strata czasu i nerwów. Narysuj na kartce co chcesz, zrobie Ci projekt i wydruk 3d. Taki wydruk wysyłasz do odlewni i jak wroci to masz zabawe z doprowadzeniem odlewu do porządku. Szlify, polerka, oprawa.
  • Odpowiedz