Wpis z mikrobloga

#pepper #pieniadzniesmierdzi #rosja #ukraina #wojna #sankcje #pieniadze
Moderacja pepperka twierdzi, że im "pieniądz nie śmierdzi" (o tym wkrótce) i ja to szanuję, i ja to podziwiam za odwagę, choć się z tym... nie zgadzam! ;]
Trochę jednak im śmierdzi, skoro zmienili nazwę firmy, która rzekomo stoi za pepper.ru, choć adres ten sam:
2022.06.13 wszystkie międzynarodowe serwisy pepperka:
6Minutes Media GmbH
Torstr. 164, 10115 Berlin, Niemcy

2023.09.05 pepper.ru ma już nową nazwę firmy:
PMH Global Operations GmbH
Torstr. 164, 10115 Berlin, Niemcy

Warto też zwrócić uwagę, że data obowiązywania polityki prywatności się nie zmieniła. Pewnie tylko ludzki błąd, nikt nie sugeruje, że to próba zatuszowania zmiany :]
https://www.pepper.pl/privacy-policy
https://www.pepper.ru/privacy

Wg Wayback Machine zmiana miała miejsce gdzieś pod koniec 2022 roku. Można też wysłać kulturalne zapytanie do adminów pepperka, ale odpowiadają szczodrze banem na 30 dni ;D (patrz mój poprzedni wpis)

Wpis z inspiracji @Ilirian który polecił mi przeglądanie pepper.ru skoro admini pepper.pl na pytanie "Ze stopki strony zniknął link do pepper.ru, czy to jakiś błąd?" odpowiedzieli 30 dniowym banem ;)
wstawiamNaPepperRu - #pepper #pieniadzniesmierdzi #rosja #ukraina #wojna #sankcje #pi...

źródło: pepper ru firma 2022.06.13

Pobierz
  • 8
@wstawiamNaPepperRu: ja spytam ponownie, bo nie odpowiedziałeś na mój poprzedni komentarz. ...wytłumacz mi w jaki sposób wspierają bo jakoś ciężko to sobie wyobrazic. tak samo jak twitter aka x, czy podobne serwisy które tam działają
@ChupaChuck: Niemcy, czyli firma z Berlina stojąca m.in. za pepper.pl itd. zatrudnia ruskich i płaci im euro? rubelki? (obstawiam 2) Dopytaj adminów o walutę na pepper.pl może dostaniesz bana na 30 dni lub nawet permanentnego :] To 1. A 2 przez te wszystkie sankcje zwykły "szanowny" obywatel kraju rusków ma utrudniony/niemożliwy dostęp oraz mniej kasy do/na niektóre produkty i usługi, problemy z płatnościami itd. a dzięki pepper.ru te problemy są mniejsze
@wstawiamNaPepperRu:
- czyli risercz porządny zrobiłaś to proszę cię jeszcze podaj mi przykłady deali na ich stronie omijające sankcje bo szczerze to sam na szybko sprawdzałem i poza alixp, czy steam większość to lokalne sklepy
- znam tez inne firmy IT które zatrudniają rosjan i ukrainców a nawet zdecydowały się ich ściągnąć do siebie ze wzgledu na rozpoczęcie wojny, wg twojego toku rozumowania wszystkie jednostki z Rosji powinno się traktować jak
@ChupaChuck: Owszem, dysponuję duża wiedzą.
Bardzo ciekawą kwestię poruszyłeś, dlaczego większość ruskich od lat popiera putina, jednak to temat na osobny wątek.
Faktycznie stan rosyjskiej gospodarki jest "fatalny", zarabiają na ropie i gazie więcej niż przed wojną i mają niższą inflację niż np. Polska (wg niezależnych źródeł), no tragedia! :D
Co mają wspólnego polscy pracownicy peppera zatrudnieni w jednej firmie z ruskimi, wypowiadający się nt. całej sytuacji dlaczego zatrudniają ruskich i
@wstawiamNaPepperRu:
większość to nie wszyscy, no i pytanie na ile to jest wiarygodne kiedy otwarta krytyka może mieć skutki prawne

kto zarabia? mylisz chyba rządowe spółki z prywatnymi

no nie bałdzo bo pytanie o pepper.ru powinieneś zadać u źródła a w mojej opini to o czym piszesz to polityka więc średnie jest wciskanie takich rzeczy na stronę z okazjami

jakoś słabo się odniosłes do moich punktów więc taki risercz 2/10
@ChupaChuck: Jeżeli próbujesz kogoś punktować w obronie prorosyjskiej niemieckiej firmy, to spróbuj to robić odrobinę inaczej niż zgadzając się z moimi słowami "większość to nie wszyscy", czy tworząc śmieszne sformułowania w stylu "PRYWATNE firmy handlujące ropą i gazem w rosji" :D Potwierdzam - nic nie mylę.
@wstawiamNaPepperRu: przykro mi ale nie podążam za twoim tokiem myślenia. a argumenty o popieraniu o jakich pisałeś do mnienie trafiają. przez wspieranie rozumiem propagandowa komunikację lub wspieranie finansowe np. płacąc podatki na miejscu. widocznie trochę inaczej pojmujemy pewne kwestie