Wpis z mikrobloga

PKO BP - znajomemu przy kredycie hipotecznym sprzedali ubezpieczenie na życie w PKO BP. Z umowy wynika mi że może z tego zrezygnować. Sprzedającym ubezpieczenie jest PKO BP. Znajomy powiedział że za to że to wziął obniżyli mu prowizję z 1,7 na 0,5% za udzielenie tego kredytu.

Przeczytałem tą umowę. Piszą że może wypowiedzieć pisemnie to ubezpieczenie. Nigdzie nie ma żadnego punktu który mówi że wpłynie to na parametry kredytu.

Orientuje się ktoś jak to jest? Nie chcę wpuścić go na minę…

Koszt tego ubezpieczenia to ponad 1200 zł rocznie.

#pkobp #kredythipoteczny #pytaniedoeksperta
  • 19
@szczurek_87 standardowy kredyt? Jest zapis w jednym z paragrafów ze przy rezygnacji z ubezpieczenia wzrasta marża, procent może być rożny w zależności od scoringu, od 0.1% wzwyż.
To jest pewnie analogiczna oferta jak przy BK2% z 0.5% prowizji i ubezpieczeniem na życie :)
@szczurek_87 Mam bk2 w PKOBP i właśnie też szukam odpowiedzi czy można z tego ubezpieczenia zrezygnować od zaraz. Oczywiście czytałem umowę - nic nie znalazłem co by się odnosiło do konsekwencji za zerwanie. Tej kary +0.1 do marży też nie znalazłem. Przydałoby mi się jednak info od kogoś kompetentnego w tym temacie.
@Misza128 któryś z Mirków już mi mówił, ze w BK2 tego zapisu nie ma, są za to w standardowym kredycie a kolega @szczurek_87 nie napisał o jaki kredyt chodzi a patrząc, ze wspomina o wynegocjowaniu warunków to raczej o standardowym kredycie mowa :)
@szczurek_87 Ja musiałem zapłacić z góry prawie 2000 za cały rok. Na 100% mogę zrezygnować po roku a na 90% jestem pewien że mogę nawet od razu, ale nigdzie nie mogę znaleźć pewnego potwierdzenia. Umowa milczy na ten temat. Chyba muszę wypełnić druczek rezygnacji, pójść do banku i zapytać ich wprost.
@marcpol „w większości wzorów umów” a od czego zależy którą umowę da nam bank? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ms92: Zależy to od osoby przygotowującej umowę w centrali banku. W przypadku PKO BP nie spotkałem się jeszcze z różnicami, ale w Pekao SA jest co najmniej kilka wersji umów, które mocno różnią się postanowieniami dotyczącymi skutków rezygnacji z produktów dodatkowych.