Wpis z mikrobloga

@mirasKo-Kalwario: zrób listę, posprawdzaj w gazetkach/stronach internetowych marketów, a potem wyślij zapytanie do składu budowlanego żeby wycenili.

Btw. Jak kupowałem jakieś worki(klej, zaprawa czy coś takiego), to opłacało mi się pojechać na drugi koniec miasta do innego obi, bo cena za worek była chyba 20 czy 30% niższa bo mieli promocję tylko w jednym markecie.
@mirasKo-Kalwario: ten sam materiał w markecie i specjalistycznym sklepie, od tego samego producenta, potrafi różnić się parametrami. Także odradzam zakup w sieciówkach. W wyspecjalizowanych sklepach jest oferta dla developerów ("po taności, aby stało") oraz dla normalnych zastosowań. Także trzeba wiedzieć co chce się kupić.

Weź dobrą ekipę, będą wiedzieli co i gdzie kupić. Rozmowa o rabatach też będzie miała większy sens, bo biorą hurtowe ilości a nie detaliczne. Poza tym wykonawcy
@kosmita: kiedyś tak było, teraz koszty produkcji na taka zabawę nie pozwalają :) bardziej mogę ci podać przykład. Firma K... wyprodukowała muszlę wc ale miała ona lekki defekt. :) sklep C... zgodził sie ją przyjąc po bardzo korzystnej cenie :) to samo tyczy sie np. zapraw gdy wystapi bład podczas produkcji i danego składnika nasypia za dużo to odrazu leci na markety :) analogicznie piwa w biedronce 12 +12 gratis :)
@Nethiu: mam zbyt wiele obserwacji w różnych kategoriach materiałów i narzędzi. To nie są przypadki. Inne partie są przeznaczone na markety, inne do hurtowni - z założenia. Potwierdzają to rzemieślnicy, serwisanci a nawet sprzedawcy jak im się zbierze na szczerość.
@mirasKo-Kalwario duże, ciężkie rzeczy mogą być tańsze w sklepach typu Castorama. Ale warto przeszukać okoliczne hurtownie. Plusem dużych marketów jest bezproblemowa gwarancja i możliwość zwrotu niewykorzystanego materiału. Natomiast drobiazgi do prądu, hydrauliki itp. to tylko i wyłącznie Allegro. Niektóre rzeczy potrafią być trzy razy tańsze, niż w dużych marketach