Wpis z mikrobloga

Bardzo mnie smuci jak #przegryw szkalują osoby trans. Przechodzimy bardzo podobne wykluczenie społeczne, a przed tranzycją osoby trans często wegetują, czekając aż porazi je jakiś piorun i skończy cierpienie. serio jest dużo wspólnych doświadczeń wykluczenia społecznego, a potem nam się obrywa. Po co w sumie?
  • 22
  • Odpowiedz
Bardzo mnie smuci jak #przegryw szkalują osoby trans. Przechodzimy bardzo podobne wykluczenie społeczne, a przed tranzycją osoby trans często wegetują, czekając aż porazi je jakiś piorun i skończy cierpienie. serio jest dużo wspólnych doświadczeń wykluczenia społecznego, a potem nam się obrywa. Po co w sumie?


@Dziewczyna_Tyraxora: Problem polega na tym, że sprawa transseksualności stała się areną walki ideologicznej. Mało osób obecnie, czy to z lewej czy to z prawej, zastanawia się
  • Odpowiedz
@Howard_Roark: ogólnie trans communiy odchodzi od medykalizmu operacji, skupiając się na pomocy psychologiczno-psychiatrycznej i dawaniu hormonów jeżeli ktoś chce zmienić swoje ciało. I to zawsze jest decyzja osoby która to robi, więc to szkalowanie to jakaś dziwna demonizacja w celu zdobycia kapitału politycznego na strachu. I tak szczerze to skoro operacje plastyczne są legalne, to jeżeli ktoś chce zmienić swoje ciało hormonami to po konsultacji lekarskiej powinni mieć prawo. I o
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: bardziej jest to nabijanie sie z ftm, którzy przestawiają poziom trudności na "droga do zagłady" zwłaszcza biorąc pod uwagę przeciętny wzrost kobiety. No i też wchodzi w gre stronnictwo polityczne jakie objęło transów patronatem.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: Ja nie mam nic do osób, które naprawdę potrzebują takiej operacji, ale jeżeli masz taką sytuację, że facet zmienia się na babę i zostawia sobie penisa, albo baba na faceta i zostawia macicę, żeby gadać, że facet może zajść w ciążę to czy to jest normalne?

No, ale to już niech będzie ich sprawa, ale kiedy dzieciom wmawiają, że muszą zmienić płeć to jest przekroczenie granicy. Zdecydowana większość przypadków kiedy
  • Odpowiedz
@LostHoldenCaulfield: No ja na przykład mam penisa, bo taka operacja kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych i wiele miesięcy dochodzenia do siebie. To wszystko się zmniejszyło przez estrogen, więc jak noszę odpowiednie majtki itp, ludzie nie ogarniają, ale nie stać mnie na operację i co xD

Plus taka operacja to są duże komplikacje medyczne, a to co mam w spodniach ma znaczenie dosłownie tylko dla osób z którymi sypiam. Społecznie spełniam rolę którą
  • Odpowiedz
@LostHoldenCaulfield: jakiej empatii, skoro państwo ani żadne instytucje się tym nie zajmują. Jeżeli ktoś dziecko "zmusił" do tranzycji to byli to rodzice, bo nikt inny jako instytucja nie ma takiej władzy, szczególnie w stanach. Nie mam do matki empatii która robi sobie karierę na śmierci dziecka. A dziecka żal, no co mam powiedzieć.
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: jakoś nie kojarzę żeby przegrywy specjalnie się skupiały na osobach trans w jakikolwiek sposób, a Kobietochłopcy na wykopie zdają się mieć sporą rzeszę fanów i to chyba często z tamtych środowisk. Jakoś nie bardzo kupuję tezę wyjściową, mimo że ciężko nie przyznać że przegrywy to potrafi być skądinąd irytująca gromadka
  • Odpowiedz
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS: A z kim przeciętny trans ma niby trzymać, jak nie ze skrajną lewicą, skoro ze wszystkich innych politycznych stron słyszy, że nie jest nawet człowiekiem?

Też byś szukał zrozumienia w różnych środowiskach nawet wiedząc o tym, że to czy tamto mają one za uszami.
  • Odpowiedz