Wpis z mikrobloga

Hej!

Od jakiegoś czasu buduję bazę danych na temat polskich polityków – podsumowuję ich aktywność, koszty działalności, a także cyfryzuję oświadczenia majątkowe i prezentuję je w czytelnej dla wszystkich formie. To wszystko dzieje się w ramach Skrótu politycznego.

Ze względu na to, że zbliżają się wybory, postanowiłem przyjrzeć się posłom starającym się o reelekcję. Baza jest w trakcie budowy, ale już teraz znajduje się w niej 85 polityków. Całość jest podzielona na okręgi, ale można również wyświetlić i porównać ze sobą wszystkich.

Prezentuję następujące dane:

1. Wiek.
2. Wykształcenie.
3. Liczba kadencji (dla rekordzistki kolejna kadencja, może być dziesiątą z rzędu).
4. Koszt działalności.
5. Udział w głosowaniach pomniejszony o nieobecności usprawiedliwione.
6. Sumę aktywności (wystąpienia, interpelacje, zapytania i oświadczenia).
7. Dla kontekstu obok każdej z wartości dodaję to, o ile w danym aspekcie poseł przekracza średnią lub o ile jest poniżej niej.

Myślę, że taka baza przyda się wszystkim, którzy chcą podjąć w październiku świadomą decyzję. Serdecznie zapraszam.

Skrót polityczny – wybory 2023

Jest to zupełnie oddolna inicjatywa. Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, stowarzyszenia czy redakcji. Od kilku miesięcy działam na Twitterze i w pewnym momencie postanowiłem wyjść szerzej. Jeśli podoba Ci się to, co robię, możesz dołączyć do grona 67 patronów na Patronite. Pracy z tym jest mnóstwo, także będę bardzo wdzięczny, bo pozwoli to na dalszy rozwój!

#polityka #sejm #wybory #wybory2023 #prawoisprawiedliwosc #platformaobywatelska #konfederacja #trzeciadroga #tusk #kaczynski
Goods - Hej!

Od jakiegoś czasu buduję bazę danych na temat polskich polityków – pods...

źródło: skrot-polityczny

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Świetna inicjatywa. Chciałbym móc kupić nieruchomość od jakiegoś polityka za 150% deklarowanej wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz