Wpis z mikrobloga

  • 145
@mirasKo-Kalwario: wytłumaczę ci bez naśmiewania się: oprocentowanie kredytu to opłata jaką ponosisz za to że nie oddałeś pieniędzy. Więc wisisz 700k + odsetki za każdy dzień kiedy tych pieniędzy nie oddałeś. Każdego dnia doliczają ci 1/365 kwoty odsetek rocznych (oprocentowanie * kwota kredytu), a raz w miesiącu spłacasz odsetki z danego miesiąca + ustaloną kwotę kapitału. Za miesiąc będziesz miał do spłaty np 699 000 i znowu zaczną naliczać odsetki, tym
  • Odpowiedz
  • 150
Wszyscy oczywiście pierwsi żeby bekę toczyć ale tutaj pytanie jest słuszne. Pokazywanie w tym miejscu kwoty kapitał do spłaty + odsetki z bieżącego miesiąca jest cholernie nieintuicyjne.
Powinien tu być normalnie kapitał do spłaty i tyle, zresztą ja tak mam w swoim banku.
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: ale płacisz za każdy dzień odsetki od obecnego zadłużenia - jutro wejdziesz na konto i będziesz miał jeszcze więcej do zapłaty. Gdy przyjdzie dzień zapłaty raty i ją opłacisz, znowu będziesz miał 700,000 (około bo nie wiem czy już spłacasz kapitał czy nie, jeśli spłacasz to będziesz miał nieco poniżej 700k). Ta kwota "pozostało do spłaty" mówi Ci ile jesteś winny bankowi, gdybyś chciał dzisiaj spłacić cały kredyt - czyli
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Jeśli to b2k to niczym się mordo nie przejmuj, wytrzymaj ze dwa lata i odpalamy nowy ogólnokrajowy narodowy program pod tytułem pani redaktur rząd dał na siłe mówił że za darmowy my nie wiedzieli i tera cza płacić
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: zwyczajnie naliczają ci odsetki do kapitału codziennie wlasnie gdybys zamierzał np dziś spłacić całość to tyle wychodzi.
Po miesiącu nazbiera ci się odpowiednią a ilość odsetek i je musisz spłacić plus część tzw. raty kapitałowej. Jeśli masz.malejacy kredyt, to ta część raty kapitałowej jest stała, a część odsetkowa maleje, bo w każdym następnym miesiącu jest naliczana już z mniejszej kwoty. Jeśli masz raty stałe, to maleje część odsetkowa kosztem raty
  • Odpowiedz