Wpis z mikrobloga

Mirasy planuję kupić urządzenie które jest znacznie tańsze na allegro niż w sklepie. Sprzedaż od osoby prywatnej.
Czy naprawdę allegro zwróci hajs czy nadal trzeba chodzić na policję?
Jakoś 8 lat temu zostałem oszukany na allegro, po długich bataliach , zgłoszeniu na policję , zwrot pieniędzy otrzymałem jednak od sprawcy nie od allegro.
Myślałem jeszcze żeby zapłacić kartą kredytową i w razie problemów próbować zwrotu.
Ewentualnie sprzedający może wystawić na olx tam niby jest ochrona kupujących.
Proszę o poradę. Ewentualnie wysyłka za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki chociaż ponoć nie ma czegoś takiego.
#allegro #zakupy #pytanie
  • 6
@PanKeks Istnieje coś takiego, o ile poczta polską nie zmieniła oferty to Pocztex miał przesyłkę pobraniowa z możliwością komisyjnego sprawdzenia przed opłacaniem w lokalu pocztowym.

Ochrona OLX to mit i można o tym wiele w necie poczytać jest bardzo słaba i tu akurat bym bardziej allegro ufał.

Zapłacenie karta by mieć opcje chargebacka to zawsze dobry pomysł, bo to zawsze dodatkowa opcja reklamacji w przypadku problemów, chociaż nie wiem czy chargeback działa
@PanKeks:
Allegro Protect jest w pełni uznaniowe. Mogą przyznać bez papierka z policji, a równie dobrze odmówić nawet z zaświadczeniem z Policji (choć jak nie będzie wątpliwości, to raczej wypłacą).
Co do przesyłki, to owszem jest możliwość wysyłki Poczexem z opcją sprawdzenia zawartości (nie musi to być przesyłka pobraniowa). Nadawca musi w tym celu wykupić odpowiednią usługę.