Wpis z mikrobloga

#pytanie do #niebieskiepaskio #golenie

Jakiej maszynki do golenia lub golarki używacie? Chcę golić się jak najkrócej, idealnie na zero, ale z golarką elektryczną to może być trudne do osiągnięcia. Mam zarost raczej gruby i twardy, ale nie jakiś bardzo gęsty. Na brodzie rośnie raczej w różne strony.

Mam golarkę foliową, bo rzekomo goli najkrócej. Jednak jestem zupełnie niezadowolony, bo bardzo trudno jest mi się nią ogolić i zajmuje to dużo czasu.

Czy golarki głowicowe (te z trzema zestawami nożyków osadzonych na okręgu) golą na krótko? Tak, że można by to uznać za golenie na zero? Czy pozostaje mi jedynie zwykła maszynka i pianka?

Jakiej golarki używacie, jak krótko goli i jakie są wasze wrażenia?
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sayda: Żadna elektryczna nie zgoli na zero.
Ja miałem foliowego Brauna i jakąś niemarkową głowicową i ta druga dużo lepiej sobie radziła.
Ale po obu włosy były dłuższe niż po jednorazówce którą i tak nie goliłem się pod włos.
  • Odpowiedz
@Koksixk Golarki głowicowe to totalna porażka.
Używam dwóch golarek elektrycznych foliowych. Przed kąpielą Remington, którym golę się z grubsza, bo bardzo dobrze radzi sobie z grubym zarostem, ale z dokładnością słabo. Zajmuje to ok. minuty. Dzięki temu też oszczędzam folię w drugiej golarce.
20 - 30 minut po kąpieli używam Braun serii 3 i wtedy udaje mi się ogolić prawie na zero w kilka minut. Prawie, bo miejscami czuć szorstkość. Po
  • Odpowiedz
@sayda: Długo sie golisz, są niedokładne, eksploatacja jest droga a lepsiejsze same z siebie są drogie. Maszynka tradycyjna, na staromodne żyletki jest stosunkowo tania w zakupie, pędzel i mydło są taniutkie, woda po goleniu też. Żyletki kupujesz hurtem i starczają na długo, a ogolić się możesz jak lubisz, na pupe niemowlaka też.
  • Odpowiedz
@sayda: syf to nie jest, elektryczna jest fajna jak na szybko codziennie musisz się ogolić. Ale (przynajmniej u mnie) z raz na tydzień jadę klasycznie żelem do golenia i najprostszą maszynką na żyletki. Działa rewelacyjnie i pozostawia absolutną gładkość
  • Odpowiedz
  • 0
@DelicjeSzampanskie: właśnie nie bardzo mam jak, a nie chcę kolejnych 200-300 zł wpakować w maszynkę, która znowu nie spełni moich oczekiwań :/

Jak Ci się goli OneBladem? Łatwo? Łapie wszystkie włoski? I najważniejsze, czy goli krótko, blisko skóry? Jak przejedziesz się dłonią po twarzy to czujesz ten zarost? Dziękuję :D
  • Odpowiedz
  • 0
@qwertyniejestzle: @makrel_gieldowy kiedys probowalem sie golic taka maszynka na zyletki, mam ja jeszcze i nawet tak z 15 zyletek w zapasie. odkopie i sprobuje. mam tez krem do golenia do wyrabiania pedzlem, no i pedzel ofc

moj jedyny zarzut do tej maszynki jest taki, ze trudno sie nia golic i zajmowalo mi to wiele czasu (a chcialbym mozliwie jak najszybciej moc sie golic) i baardzo sie zacinalem. wiem, ze
  • Odpowiedz
@sayda: ciężko się zaciąć chyba, że masz maszynkę z odkrytym ostrzem. Wtedy golisz się jak brzytwą i faktycznie można się pociachać. Ja, ze względu na znamiona na gębie kupiłem sobie maszynkę z zakrytym ostrzem i żeby się chociaż minimalnie zaciąć to muszę być mocno wczorajszy i jeszcze na dodatek się postarać.

Jak dojdziesz do wprawy to będziesz się golił szybciej niż elektryczną :)
  • Odpowiedz
@sayda: To może własnie zalezec od maszynki, dlugosci grzebienia, czy ma otwarta lub zamknieta budowe grzebienia, no i rodzaj zyletki. Takie z marketowe typu Isana czy BiC to badziew i wiele osob moze miec z nimi problem, niektore marki sa dosc nierowne np, Derby, z kolei najlepsze np. Feathery sa tak ostre, ze potrafia zaciac najmniejsza nierownosc.
  • Odpowiedz
@sayda: Nauka golenia łagodną maszynką na żyletki jest prosta i szybka ale nauka wyrabiania piany może być skomplikowana.
Na początek może lepiej kup sobie jakiś żel i dopiero potem zacznij używać pędzla i kremu.
Inaczej nie będziesz wiedział czy źle używasz maszynki czy piana jest źle wyrobiona.
@qwertyniejestzle To zależy tylko od tego jak blisko skóry idzie ostrze.
Mam Parkera Semi Slanta z zamkniętą głowicą i w nim czuć jak żyletka ociera o skórę,każdy większy docisk to mocne skaleczenie,trzeba też dobrze się pilnować z dobraniem kąta ostrza żeby się nie podrażnić.
Większość żyletek jest w nim zbyt tępa i nie nadaje się,do tego
  • Odpowiedz