Wpis z mikrobloga

W 2022 r. ukraińcy z tytułu PIT (pracownicy, przedsiębiorcy, razem 900 tys. osób) zapłacili zaledwie 0,94 mld zł podatku. socjal dla nich kosztuje nas 300 mln/mies, co daje 3,6 mld rocznie.

czyli jesteśmy 2.66 mld na minusie.

Wszystkie wpływy z PIT wyniosły 68,1 mld zł.

ukraińcy zapewnili 1,38% wpływów stanowiąc ~4,5% podatników.

ponadto zwiększyła się liczba mieszkańców krajów bez wzrostu ilości lekarzy i pielęgniarek.

wzrosła też ilość osób mieszkających w kraju a tym samym konsumentów którzy naturalnie sprowadzają więcej gotówki w obiegu co przyczynia się do wzrostu inflacji oraz nie zapominajmy o tym że taka ilość pracowników zmniejsza presję płacową przez co Polacy zarabiają mniej.

także posiadanie tych wszystkich ukraińców kraju przyniesie nam tylko problemy tym bardziej że niedługo część z nich będzie miało prawo uzyskać polskie obywatelstwo bez nauki polskiego do poziomu B* bo pisowcy zmniejszyli standardy, a wtedy to oni będą głosować w interesie Polski czy w interesie swoim i swojej mniejszości?

*zauważcie również że w większości, oni mają w dupie język polski, nie integrują się i nie asymilują, a co więcej mówią do Ciebie po ichnemu oczekując że zrozumiesz. To jest absurdalne.

#ukraina #ukraincy #imigranci #konfederacja #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
@Joii: na podstawie czego wnioskujesz, że wolę Ukraińców od Azjatów xD? Ja w odróżnieniu od Ciebie wybiórczym ksenofobem nie jestem i nie przeszkadzają mi imigranci.
  • Odpowiedz
byłeś tam turysta czy tam mieszkałeś?


@ted-kaczynsky: A co to za roznica? Podalem Ci przyklad pani na dworcu. A ja mam szklana kule i wiem czy ona tu mieszka czy jest turystka? I co ma mnie to obchodzic?

Poprosila o pomoc to pomoglem. A ze nie po polsku? To co z tego? Czego nie rozumiesz? A moze wlasnie po angielsku nie rozumiesz i dlatego Cie to boli?

Moge miec sasiada ktory
  • Odpowiedz
@Joii: szukałeś roboty np. w TVP? Generalnie szukają tam takich jak ty do szczucia na różne grupy społeczne, więc byś się sprawdził. Szczególnie, że jesteś jak chorągiewka i w zależności co powie jakiś pan w brunatnej koszuli, to tak robisz i mówisz. Całuj buty moskiewskim agentom, dobrze ci idzie. Może kiedyś pozwolą ci mieć trochę własnego zdania jak ładnie poprosisz i dalej będziesz ich propagandę powielał.
  • Odpowiedz
  • 1
@kirinasta przestań szczuć na Azjatów Ukraińcu. Wolimy ich sto razy bardziej od was i już się to nie zmieni. Miesiąc miodowy się skończył. Wracajcie do siebie.
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: jeżeli ktoś używa określenia "fajnopolacy" to właściwie można z góry założyć, czego po takim człowieku można się spodziewać. Dobrze, że przynajmniej zdajesz sobie sprawę z tego, że ty fajny nie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może tak doliczymy kwoty ZUS, VAT i innych które płacą? Wtedy rachunek wyjdzie trochę inaczej, co?
  • Odpowiedz
  • 1
@Joii zauważyłeś, że jak ten geniusz o dwucyfrowym poziomie inteligencji, nie umie odpowiedzieć to właśnie jedynie odwołuje się do emocji? nie ma sensu dalsze wdawanie się w dyskusję z neuropa, bo oni umieją jedynie rzucać gównem na innych, jak małpy w zoo (jednocześnie stosując projekcje psychologiczną i wmawiając , że to Ty rzucasz gównem xD)
  • Odpowiedz
@Joii: i generalnie żadnego miesiąca miodowego nie ma, po prostu jest was dosyć mało. Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej inteligentne, więc coraz mniej ludzi ulega takiej głupiej i prostackiej kremlowskiej propagandzie
  • Odpowiedz
  • 1
@kirinasta polskie społeczeństwo na całe szczęście coraz mniej ulega ukraińskiej propagandzie i dlatego stosunek do was bardzo się zmienił
  • Odpowiedz
  • 0
@RandomOldboy jaki jest koszt finansowy i społeczny zwiększenie populacji o x mln ludzi:
-przy braku wzrostu ilości lekarzy i pielęgniarek
-wzrostu ilości pracowników na rynku pracy, zmniejszających presję płacowe
-nadawania przywilejów obcokrajowcom gloryfikujących morderców (upa, oun)
-braku asymilacji kulturowej i językowej
-jaki ma wpływ na gospodarkę wzrost liczby konsumentów i tym samym pieniędzy w obiegu?
itp itd
jak zliczysz wszystkie koszta, to nie jest tak kolorowo
  • Odpowiedz
  • 0
@kirinasta każda krytyka ukraińców = ruska onuca. traktowałbym takie osoby jak ty poważnie, gdyby nie fakt że stosujesz sofizmaty i epitety na każdym kroku, gdyż nie radzisz sobie z krytyką. ale będzie dobrze saszka, ktoś kiedyś weźmie ciebie na poważnie xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Joii nawet na wykopie widać zmianę postawy wobec ukraińców w skutek ich własnego skrajnie roszczeniowego zachowywania się, panoszenia sie oraz wszechobecnego kultu bandery. miesiąc miodowy dawno minął saszka @kirinasta
  • Odpowiedz
@ted-kaczynsky: same bzdury i urojenia.

-przy braku wzrostu ilości lekarzy i pielęgniarek


Podziękuj rządzącym. Sporo lekarzy i pielęgniarek ze wschodu jednak do nas przybywa - po doszkoleniu i wyrównaniu braków wejdą na rynek/

-wzrostu ilości pracowników na rynku pracy, zmniejszających presję płacowe


Coś mi się zdaje, że tak jak wielu konfederatów na rynku pracy to ty nie jesteś. Sprawdź sobie jak szybko średnia płaca idzie do góry - i wcale nie
  • Odpowiedz