Wpis z mikrobloga

Mireczki od kilku miesięcy hoduję #pajaki #ptaszniki i skakunka, w sumie wszystko ok, ale mam problem z karmówką... mam zrobioną dużą skrzynkę plastikową z dużą wentylacją w wieku, świerszcze ładnie rosną, jedzą itd, wszystko ok, ale denerwuje mnie syf jaki powstaje na dnie takiego pudła. Jak sobie radzicie z resztkami żarcia/ świerszczy, odchoami etc? Chciałbym to jakoś wyczyścić, ale nie wiem jak się za to zabrać? Przecież nie przeniosę 100 świerszczy do innego pudełka pojedynczo, a nawet jeśli to połowa mi #!$%@?... Jaki macie patent?
#terrarystyka
Volter - Mireczki od kilku miesięcy hoduję #pajaki #ptaszniki i skakunka, w sumie wsz...

źródło: 12528779_655863764553135_8367204_o-1

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Volter: Ja zrezgynowalam ze świerszczy, bo tak śmierdzą, że nie idzie wytrzymac. Wole też co jakiś czas dokupywać karmówkę wlaśnie z tego względu, co napisałeś - te robale trzymane dłuzszy czas robią syf i smród. Zeby to wyczyścić, dokladnie tak trzeba zrobic - przełożyć je do dużo większego pojemnika, to co się da przenosząc na pulpie po jajkach, a resztą po prostu strzepnąć, albo złapać jak ucieknie. Dobrze to zrobić na
  • Odpowiedz
  • 0
@Nessiteras_rhombopteryx: @Agca moja chromka jeszcze imho za młoda na mączniki (chociaż wczoraj przeszła wylinkę, zobaczymy jak podrosła, jak tylko wyjdzie z kryjówki), geniaculata już by dała radę na bank, co nie zmienia faktu, że dla skakunka muszę mieć wylęg...
Kurcze no problematyczne są... a jak porównacie świerszcze do karaczanów? Byłoby mniej syfu i smrodka? Tylko moja żona nie chce się zgodzić na karaczany, boi się inwazji w domu jak pouciekają :(
  • Odpowiedz
@Volter: Ja nie polecam mączników. Trochę przerobiłam już karmówki i zostaję przy karaczanach. Mączniki mają taki duży minus, że od razu się zakopują, a niektóre pająki muszą chwilę połazić i pomyśleć zanim coś zlapią. Świerszcze uwielbiam jak grają, ale ten smród był po prostu nie do wytrzymania i są padliwe. Zostaję przy karaczanach - najdłużej żyją, wymagają najmniejszej uwagi (nawet żarcia im nie rzucam), tylko tyle, że dosyć ruchliwe, więc trzeba
  • Odpowiedz
@Volter: Ja mam dubie, miałem też tureckie. Znacznie łatwiej je utrzymać w ryzach, nie skaczą więc większość ucieczek jest wtedy, kiedy drapieżnik nie zje i wylezie przez wentylacje. Ty masz ptaszniki więc też pewnie szczelniejszą wentylację(ja karmię nimi głównie agamy jakże wychodzą łatwo przez te paski). A jeśli już zwieje to raczej się nie rozmnaża, ja w każdym razie nigdy nie miałem plagi a tygodniami potrafiłem ich nie złapać, z czasem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@beer_man czemu problem z karmieniem młodych? Jak młodych? Mam chrmoke L6 chyba i Geniaculata już z dorosłym siwreszczem daje rade.
@Agca dla mnie właśnie muszki są odrażające, te larwy potem obzydliwe no i tu wkracza też moja żona której one z kolei śmierdziały. mój skakun już na tyle duży że wyleg swierszcza jest w sam raz właśnie.
@Nessiteras_rhombopteryx chyba kupię turki nie pytając żony o zdanie, może nawet nie zauważy bo ja
  • Odpowiedz