Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się, że Bayern tak da dupy na koniec okienka..

Piszę to z perspektywy kibica,
powinni na początku jednocześnie:
a) ustalić jaką taktyką zamierzają grać, jak dla mnie 4-2-3-1 lub 3-5-2-1, ewentualnie 4-3-3
b) ocenić potencjał graczy, czy pasują do "wizji" jaką ma klub, czy się nadają, nawet na ławkę

A następnie ustalić cele transferowe, niepotrzebne elementy sprzedać, a na ich miejsce kupić zastępstwo.

I oczywiście stworzyć zespół do "grubych" transferów (np. Kane) oraz do tych małych (uzupełnień)

Moja ocena wyglądałaby następująco.

Na sprzedaż:
Hernandez (powód oczywisty)
Pavard (problemy z psychiką)
Gravenberch (sprzedać pod warunkiem kupna kogoś na środek pomocy)
Mane (wiadomo czemu)

Zostawić

Neuer, Ulreich, kupić gk - kupiono

Davies (lo, lp)
De Ligt (so)
Kim (so) - transfer na plus
Upamecano (so, spróbowałbym go w okresie przygotowawczym na spd)
Mazroui (lo, po)
Guereiro (lo, lp ,sp, wszechstronne uzupełnienie składu, na plus)
Stanisic (zostawić, solidny gracz, a jeśli wypożyczać to pod warunkiem kupna klasowego po)

Musiala (spo, so, ls, ps)
Muller (spo)
Laimer (sp, spd, po)
Kimmich (sp, spd, po)
Goretzka (sp, spd)
Sane (pp, spo, lp)
Gnabry (pp, n)
Coman (lp, pp)

Kane (n, śn, transfer na wielki plus)
Tel (n, ls, ps)
Chupo (n)

Po takim szybkim przeglądzie widać, że potrzebny jest 4. środkowy obrońca, gracz na po (pytanie o jakim profilu?) oraz przecinak na spd (najbardziej zaniedbana pozycja, za Javiego jak nie było zastępstwa tak nie ma). Plus jak starczyłoby czasu to możnaby pomyśleć o konkurencji na skrzydłach.

Moje propozycje:

Śpd (wybór zależy od oczekiwanego profilu):
- Palhinha
- Tonali

Śo:
- Ndicka (był do wyciągnięcia za darmo, w dodatku mógłby robić za alternatywę na lo)
- Kochap na wypożyczenie jakby plan z Ndicką nie wypalił

Po (tutaj sytuacja jest problematyczna):
- Frimpong (marzenie, ale nie wiem czy nie byłby zbyt ofensywny)
- Cancelo (zastępowanie gracza z problemami psychicznymi, na kolejnego takiego gracza może nie być najlepszym pomysłem)

Co zarząd zrobił po transferze Kane'a?
Nie wiem, ale domyślam się, że byli na 2-3 tygodniowym urlopie..

#mecz #pilkanozna #bayern #bayernmonachium
  • 7
@Ze_Arcadio serio, do walki na 3 frontach potrzeba szerokiej kadry z jakościowymi zmiennikami

Tak się zarząd co roku chwali ile to mają pieniędzy, ale klasowego śpd jak nie ma, tak nie ma

Rozumiem, że Bayern nie może sobie pozwolić na rozrzutność, ale sprawę z brakami w obronie można było załatwić wypożyczeniami.

A tak to mamy odkładanie problemu w czasie, nawet w tym sezonie nie było zabawy w półśrodki, bo czasu zabrakło..
@Tratak: oni po prostu chcą strzelić jednego gola więcej.
Union i Bayer to mogą być czarne kunie w tym sezonie. Nie mówiąc już o Borussi i Lipsku, które pewnie jak zwykle przegrają sami ze sobą.