Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirkowie pracujący w IT.
W jaki sposób u was w firmie są przygotowywane kompy do wydania dla nowych użytkowników? Myślę jak usprawnić u nas ten proces.
Na ten moment jest słabo i z tego co widzę, najwięcej czasu zajmują aktualizacje.

Jak wygląda proces, gdy otrzymujemy kompy tego samego dnia, co robimy onboarding:
1. Utworzenie konta użytkownika
2. Wzięcie laptopa, sformatowanie go przy pomocy pendraka zrobionego z oficjalnej instalki Windows 10
3. Pobranie i instalacja aktualizacji (windows update)
4. Zainstalowanie klienta VPN
5. Dołączenie kompa do domeny (trwa długo z powodu instalacji MSI Teamsöw)
6. Wypełnienie protokołu wydania sprzętu
7. Wydanie sprzętu

No i teraz, jak to usprawnić?
Oczywistym pomysłem jest stworzenie gotowego obrazu Windy, ale czy oprócz tego macie coś jeszcze do zaproponowania?
W firmie IT traktowane jest jako nieszczęsny mus, więc nie ma kasy na licencje Intune albo serwery do MDT.
Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka
  • 10
@Red_Ducc: Golden image średni z powodu aktualizacji własnie. My mamy pendraka E2B i iso w folderze, zrobienie bootowalnego pendraka to po prostu podmiana iso w katalogu, wymieniamy je co większą aktualizacje. Programy instalujemy z ninite.com, mapowanie dysków, drukarki itp. to u dla dużych klientów z GPO. VPN ręcznie instalujemy. Przygotowanie kompa trwa ok. 1h (ofc nie trzeba nad tym siedzieć tyle czasu, w między czasie można robić kilka rzeczy, tyle trwa
  • 0
@arasxdd: a co to za ISO? Jakiś obraz windowsa zapdejtowany, tak? No to w sumie oprócz tego, to reszta jest taka sama jak u mnie. Chyba szybciej nie będzie (,)
@Red_Ducc: Tak, nie wiem skąd to chłopaki ciągną, albo z MDMA albo z basewina. Generalnie u mnie najbardziej usprawniło proces instalacji tego zatrudnienie dwóch chłopaczków na serwis, ja tego nie klikam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Red_Ducc: generalnie w jednej firmie mają intune wykupionego, w sumie najdłużej zajmuje wyciągnięcie kompa z pudełka. Ile macie kompów miesięcznie do postawienia? Może jednak da się przekonać zarząd do licencji, będą mogli zwolnić jednego pracownika z IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@arasxdd: dzisiaj mnie natchnęło i postanowiłem ulepszyć jakaś usługę xd pomyślałem nawet o deployu MDT, ale tak jak wspominałem nie ma dla nas kasy, a po drugie MDT i tak idzie niedługo do odstrzału.
No cóż, w takim razie w życie wejdzie tylko nowe ISO i to by było na tyle