Wpis z mikrobloga

Mireczki, ja nie jestem w temacie, może mi pomożecie ()

Jaki super tani prepaid (lub umowę) polecicie, aby było:
* nielimitowana lub prawie nielimitowana ilość minut / smsów / mmsow
* pakiet danych, ale niekoniecznie gigantyczny. mały pakiet tez będzie ok.

? ()

#gsm #pytanie #telefoniakomorkowa #prepaid
  • 38
  • Odpowiedz
@brakloginuf: mam cię na „czarnej liście” to coś tam musiało już być. Ch... mnie to obchodzi co ty tam o mnie myślisz. Podałeś jakieś wyssane z palca bzdury trafiłem na to, odpowiedziałem.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Pewnie tak, ale nie ma konkurencji dla rozmów międzynarodowych. Babcia ma numer w Lyca bo dzwoni do Australii. Cena na stacjonarne do AU 12gr/min ;). Z sms, mms nie korzysta, z rozmowami nie miała nigdy problemu. 13,5zł / mc przy zasileniu za rok z góry i ma no limit w PL. Internet udostępnia z telefonu na laptopa a 70GB wystarcza jej z zapasem. Tutaj też nie miała nigdy problemu.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jeśli nie ma zasięgu w Polsce to nie dodzwonisz się nigdzie. Co mi po stawkach 5 groszy niższych.

Lyca po Polsce jest też dobrą siecią. Z tym, że ja się trochę boję jak to tam z nimi jest przy przenoszeniu numeru, dlatego gdy korzystałem to już potem zostawiałem u nich numer, wygasał i przepadał. Głównego bym nadal nie zaryzkował.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: piszę jak jest. Orange nie ma zasięgu w Polsce. Na chybił trafił – połczysz się czy się nie połączysz, to można było sobie ryzykować gdy zawsze był telefon stacjonarny pod ręką.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: może z tego co piszą w internecie to wynika, ale gdy się korzysta to jest ból. Nie wiem współdzielą te nadajniki z zastrzeżeniem w umowach, że jak w tym samym czasie telefonuje ktoś w pobliżu z karty T–Mobile to ma pierwszeństwo, czy tam inne sprawy wchodzą w grę – nie wiem. W każdym razie gdy coś tam robi się w sieci – już nawet niechodzi o oglądanie filmu, ale nawet
  • Odpowiedz
  • 0
jest jeszcze korzystniejsza opcja w vectrze


@cotozazycie: możliwe, że ta Vectra jest korzystniejsza od Heyah 01.
Ja już SIM kartę Heyah 01.
Ale może inni zainteresowaniu wpadną na ten wątek i sobie wskazówki tutaj poczytają.

EDIT: ja nie przenosiłem numeru do Heyah 01. Ja kupiłem nowy numer.
To co wskazuje (Vectra) to chyba kierowanie jest dla przenoszących numer.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: z radiem nie ma problemów w Orange bo jakoś chyba buforuje się wcześniej i tam jest jakis zapas danych już pobranych. Nigdy mi nie przerywało, ale są przerwy w dostarczaniu sygnału Orrange, to pewne. Bez deszczu, wichur innych pogodowych zakłóceń. Zero kresek, po – no nawet i dopiero 5 minutach – skok do wszystkich kresek czy tam wachlarzyka.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: Grzebiesz po telefonie, włączasz wyłączasz, sprawdzasz wszystko, restartujesz komputer a to i tak nie ma związku. Słaba, w dziadowski sposób „sprawatyzowana” państwowemu przesiebiorstwu z anachronicznej w wielu obszarach Francji, firma.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: tam jest też cały ceremoniał zgłaszania tych problemów z siecią. Na jakiej ulicy, jaki numer mieszkania, o której godzinie co do minuty ...i od kilku lat pod tym samym adresem bez zmian. W miedzyczasie miałem przyunajmiej 3 telefony. Jest to użeranie się. Być może jeśli kogoś pasjonuje dochodzenie źródeł takich mikroawarii, być może jest to ciekawe. Natomiast zwykłe korzystanie ...dramat.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: jak klikniesz zamów masz potem do wyboru czy przenosisz czy nowy numer. To jest abonament - umowa nie prepaid ale z miesięcznym okresem wypowiedzenia. W sumie dobra oferta, nie pomyślałem kiedyś o tej sieci. Masz dosyć duży pakiet 30GB z lejkiem 1Mbit/s, no limit sms, mms, abonament więc można ustawić polecenie zapłaty i zapomnieć. Minus, że umowy mają klauzule inflacyjne wiec opłaty mogą być podniesione.
  • Odpowiedz
@Poludnik20: aaa jeszcze takie chamskie zagrywaki jak likwidacja e–maila do kontaktu klienta detalicznego. Być może już teraz w innych sieciach też pokasowali, chociaż T–Mobile – boa@coś tam coś tam (wyświetla mi się jako już zapisany kontakt), nadal działa, ale to kasowanie e–maila zapoczątlkował Orange. Odsyłają do forum... na którym są odpowidzi sprzed 10 lat Ostatecznie możesz napisać logując się w Mþj Orange.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dziękuję, @cotozazycie , za Twoje cenne wskazówki. Biegły jesteś w tych ofertach, których jest dość sporo na rynku :)
A po co pisze w tym wątku ponownie? Okazało się, że to Heyah 01 (czyli T-Mobile) w moim akurat domu nie ma praktycznie zasięgu :) mam 0, lub w szczycie 1 kreskę :)
Zatem jutro znowu wracam do wyboru prepaid i wczytamy się w szczególności w ofertę Vectra, o której wspomniałeś. Z tego
  • Odpowiedz