Wpis z mikrobloga

@hanma: ja to nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi... widziałem TM u koleżanki, pomyślałem, że przyda mi się... zadzwoniłem do sprzedawcy, powiedziałem że chcę kupić, widziałem jak się używa i ma sobie darować z prezentacje.
Więc ominąłem całe to pranie mózgu.
@Emill no chodziło o całą tą szopkę jak z odkurzaczami rainbow. Pokazać, zachwalać, zapewnić jakie to super ekstra i jak się będzie należeć do grona wyjątkowych osób posiadający taki super sprzęt, nie będący w normalnej sprzedaży. To taki poziom wyzej sprzedawania czegoś z ogromną przebitką jak kiedyś środki do czyszczenia patelni czy garnków które wciskali ludziom na pasażach marketów.
W piramidzie finansowej wypłacasz "wynagrodzenie" osobom wyżej w hierarchii, finansując wpłatami osób niżej w hierarchii. Nie ma czegoś takiego przy Thermomixie


@diabel_z_piekla:
Nieprawda.
Wpłacasz to "wynagrodzenie" (jak można użyć tego słowa przy oszukańczym procederze?) poprzez kupno prze wartościowego urządzenia. Ta opłata jest zawarta w zawyżonej cenie.

MLM to jest zawsze piramida finansowa, bo nie możne działać bez kolejnych warstw struktury - piramidy. Często dochodzą nowe elementy, który ukrywają prawdziwy schemat (nowy
@diabel_z_piekla: dostajesz od razu pierwszego za darmo, żeby robic pokazy, ale jak nie opchniesz 3-4 w ciągu x czasu to musisz za niego zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co później się dzieje to nie wiem, może co 4 sprzedane dostajesz jednego którego możesz opchnac na własna rękę?

U znajomych była babka promująca, pokazywała, używała własnych produktów, zrobiła przekąski, obiady na 8 osób xD ale do współpracy nie
@virgola:

Jak więc wynika z powyższego, system piramidy charakteryzuje się tym, że zysk jest uzależniony od pozyskiwania nowych osób inwestujących pieniądze. MLM (multi-level marketing) natomiast, choć podobny różni się powiązaniem zysku z faktyczną sprzedażą, a nie z liczbą osób finansujących zyski. Ta metoda sprzedaży polega na tym, że nabywca jakiegoś towaru nabywa jednocześnie prawo sprzedaży określonych produktów w zamian za prowizję lub odsetki od obrotu. MLM odróżnia więc od piramidy przede
@kureci_paratko: Hmm, co do Rainbow - moi rodzice kupili go 30 lat temu za jakieś chore pieniądze. Skurczybyk jeszcze działa i działa dobrze. To był jeszcze odkurzacz z silnikiem wykonanym w USA, teraz są już chińskie.
W przyszłości pewnie mama wymieni na coś innego, ale chętnie bym go od niej wzięła.
@hanma: ma znamiona MLM, zachowania typowo sekciarskie, bardzo niebezpieczne zjawisko zwłaszcza dla kobiet - niszczy im mózg, pozbawia jakiegokolwiek RiGCzu i odrywa od rzeczywistości.
Jakakolwiek forma sprzedaży czegokolwiek mająca charakter MLM powinna być ścigana z urzędu